Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür... Son Bölüm

Kara Pazarlar romanımın üç buçuk yıllık öyküsü.


Yayınevi Sorunsalı
Projelerim        

Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür...

Son maili hatırlamanız için tekrar geçiyorum buraya.

merhaba Ece hanım,
biz yeni yazar adaylarına ücretsiz hizmet veren bir kurumuz. Murat bey aracılığı ile bize bir çok eser gelir sizin eserde onlardan biri. aranız daki anlamşma nedir bilmem. 
öncelikle şu konuyu aydınlatalım;
size yardım etmemizi istiyorsunuz?
bizden satış rakamlarını mı istiyorsunuz?

bizi dolandırıcılık lamı suçluyorsunuz?

Cevaben-

Böyle anladıysanız cok yazık.Sadece hakkım olan sey degil mi bunları ogrenmek? Sizinle bence biz telefonla goruselim. Numaram 5310000000.Ben hic bir sey soylemeden kendinize suc isnat ediyorsunuz.Lütfen beni arayın.Bekliyorum.

( Bu numaralı telefon bu konuda görüşmek üzere bir kez dahi çalmadı...)

Korsan şüphesi durumunda  yapmak zorunda kaldıklarım. Eğer bilgi verilseydi bizzat kendilerinin İzmir'e bir sahafa da satış için verildiğini bilir biz de koşturmazdık. 

Şikayetimden sonra gelen resmi yazı:
Başkanlığımıza intikal eden iletiniz kapsamlı olarak incelenmiştir. Suç işleyen şahısların tespiti, yakalanması ve haklarında gerekli yasal işlemin başlatılabilmesi için elinizde bulunan bilgi ve belgeler ile en yakın emniyet birimine (Güvenlik Şube Müdürlüğüne ) yada Cumhuriyet Başsavcılığına şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir.

Arada bir yığın koşturmalar oldu tarafımdan. Hatta yazdığıma yazacağıma pişman olduğum günler. Vebalini mi ödüyorum yayınlatmamın diye düşündüğüm günler de...
Derken soruşturmalar bitmiş, ASAYİŞ DAİRESİ BAŞKANLIĞI'ndan tarafıma gelen mailde kitabın korsan olmadığı, Ankara merkez bürolarından sahaflara dağıtıldığı anlaşıldı. .

İşte bilgi edinme hakkımız teslim edilmediği için bunlar bende üzüntü ve yorgunluk halinde zuhur ederken, onlara zul geldi.

Bunlar neden oldu? Gelin basalım demekle bitmiyor. Bilgi edinme hakkı diye bir şey var. Kişiye özelse onu bilemem.

Bazı yayınevleri yüksek rakamlar istiyordu. Ama hiçbir şeyden emin olamıyordunuz ki… Ben artık paçası sıkışmış bir yaratık gibi çaresiz hissediyordum. Hele bu son yazışmalar iyice keyfimi kaçırmıştı. En son bize telefon açan editör ise anlayacak yetiye sahip olduğum kadarıyla kaypak bir dil kullanmıştı, haklı olabilirdi, kim bilir kaç kişiyle muhatap oluyor ve zorlanıyordu. Onu tekrar arayışımda yeniden sözleşme yapabileceğimizi ve ikinci romanın word dosyasını göndermemi istedi. Sanırım artık parasız dönem biter diye düşündüm… Asıl muhatap ile konuşmamı sağlayacağını söyledi. Biz de olur dedik, bekledik… Az beklemedik, beklemekten vazgeçtik. Atak zamanıydı. Aynı günlerde hesabıma 45 tl yatmıştı. Para önemli miydi? Hayır değildi diyecek riyakarlığı asla yapmam. Tabii ki gururum kırılmıştı. Onlardan bir belge istedim. Ama yok hiç ses çıkmadı. 

Romanın korsan baskı olmadığını öğrendikten, belki de bir buçuk sene sonrası.
Bu yayınevinin Ankara merkez şubesini aramıştım. Gayet güzel ve kibar konuşan bir beyefendi ile görüştüm.  Genelde Şimşek soyadlı bir çok editöre rastladım. Bu soyadı olanlarda genetik galiba bu meslek. Romanımın Ankara’da hangi sahafla paylaşıldığını ve merak ettiğim her konuda sorduklarımı sabırla cevapladı. Yeni bir sözleşme ve temiz bir başlangıç yapabileceğimizi de söyledi. Düşünelim diyerek sonlandırdık konuşmamızı. Fakat hem yazıp, hem de bu işlerle uğraşmak zordu. Kitap yazmak, eğer yeteneğin varsa kolaydı. Ama yayıncı bulmak, anlaşmak,  yayımlatmak ve takibi ise bir labirente karanlıkta girip, çıkışı bulmak kadar imkânsızdı, anlamıştım. 

Araya bu konuda sessizlik olan atıl bir kış girdi...

Bir sabah hotmailme düşen mesaj: Şimdi buyrun buradan yakın amiyane tabiriyle ancak anlatabileceğim gelen o mail:

31.05.2016, 20:01, "murat .....oğlu" <........@hotmail.com>:
> Merhabalar,
>
Ekitap Projesinde kullanmakta olduğumuz ödeme sistemi PayPal'ın Türkiye hizmetlerini durdurması nedeniyle ekitaprojesi.com ve ekitapyayincilik.com üzerinde bulunanan ÜCRETLİ kitap satışları bugün itibariyle bir süreliğine durdurulacaktır. Şu anda ekitap projesinde  bulunan ücretli kitabınız varsa bu kitap diğer kullanıcılar tarafından bugün itibariyle satın alınamayacak. İsterseniz bu kitapları ücretsiz hale getirerek dağıtımına devam edebilirsiniz.

Ücretsiz kitaplar bu uygulamadan etkilenmeyecektir.
İyi günler dileriz,
X-kitap Projesi
Y. İ...   (Kimdir ne yapar bilmem...)  
Tamam benim kitabımı ücretsiz hale getirelim. Önemli olan okunması... Murat .....oğlu. 
2.6.2016 19:06 perşembe

(O site zaten senin. Biz hibe edeceksek üstüne bir de para mı verirdik?)

Ben ise hemen itiraz ettim. Böyle bir şeye izin vermediğimi yazdım. 

Üzerinden yine sene geçmiş olabilir, iyice bilgi fakiri olmuştuk. Ve ben romanımı çekip almak istiyordum onlardan.

Bir yandan da yayıncımıza ulaşmak için kızıma taklalar attırdım. Bir telefon konuşmasıyla halledilecek şey, uzun aralıklı yazışmalara dönüştü. Ama yetmişti artık. İki kitap daha bastırmak isterken ben, bundan bahsetmek ve anlaşma şansı bile kalmamıştı.
Kızım mail atmaya başladı, ama araları uzun mailler. İki üç günü bulabilen.

Sayın .....bey
Şu andan itibaren elinizde kaç adet kitap olduğu önemli, Murat beyle yaptığımız sözleşmeden ve ondan aldığımız bilgilere istinaden (sizin kendisiyle anlaşmanız sona ermiş duyduğum kadarıyla) bunu da göz önünde bulundurursak şu andan itibaren bildiğim kadarıyla 100 adet kitap satışı baz alınıyor ödemelerde, benim hakkım olan ücret kısmına geçtiğimiz takdirde kitabın çoğaltılmasını istemeyeceğim ve sizinle bu konuda resmi olarak nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılar

Cevap
Dilerseniz sözleşmeyi fes edebiliriz, buna istinaden kitabınızın baskısı artık bizden çıkmaz. Piyasada olanlar haricinde, piyasada yeni kitap bulunmaz. Saygılarımızla ...

Ben Başbakanlık iletişim Merkezine başvururum bandrol sorgulaması için, korsan şüphesinde başvurduğum gibi. Gelen cevap şudur.

Sayın Halide H.S.mahlas(Ece Evren)

Yazarı olduğunuz ve ..... ... tarafından yayınlanan "Kara Pazarlar" adlı eserinizin birinci baskısı için 29/01/2015 tarihinde 50 (elli), ikinci baskısı için 17/03/2015 tarihinde 12 (on iki) ve son olarak üçüncü baskısı için 16/06/2015 tarihinde 8 (sekiz) adet bandrol alındığı tespit edilmiştir. 

Bilgilerinizi rica ederiz.

Yayınevine bunu göndeririz. 

Cevap
Yazara verdiğimiz satış raporu verileri kullanmış olduğumuz programla (yayfed) arasındaki uyumsuzluktan kaynaklı satış farkı çıkmaktadır.
Bu durum telif sahibinin lehine anlamlı bir fark yaratmamaktadır.
Saygılarımızla.

(Tabii biz nereden biliriz ki bunun bile ne demek olduğunu. Bir kere bile konuşabilseydik başkalarıyla konuştuğunuz gibi.)

Kızım mail atar ama ben habire zorluyorum bu arada...

Sayın...
Birkaç sorum olacak ;
-açıkçası son cümlenizi anlayamadım, biraz daha açık yazarsanız
- bugüne kadar satılanların ya da tekrar vurguluyorum 100 adet sınırdı diye biliyorum bunu sağlamak suretiyle Ece Evrenin (sadece temsili olacak )alacağı ne olacak?yoksa hibe mi ediyoruz??
-piyasada kalan adet nedir?
-Anlaşmayı da (her iki taraf tarafından da bunca verilen emek adına) bundan sonra resmi olarak her iki tarafında elinde belgesi olacak şekilde sonlandırırız tabii ki. Çünkü Murat beyin sizinle anlaşması neydi? Siz ayrıldıktan sonra haklar ne şekilde devroldu biz bilemeyiz.Bunu sizden öğrenebiliriz, cevabınızı açık ve net bir şekilde rica ediyorum.

Cevap
Sözleşme gereği ilk 100 adet satışa kadar yazara telif ödenmemektedir.
Hibe söz konusu olmaz. 100 adedi geçtikten sonra telif hakkı doğar ve ödenir.
Murat beyin anlaşması 100 adet satıldıktan sonra telif ödenmesi yönündeydi.
"Siz ayrıldıktan sonra haklar ne şekilde devroldu" şeklindeki ifadenizi anlamadık.
?Saygılarımızla.?

Biz-
Doğru anlamışız o kısmı, o zaman sizden ricam piyasada kitap var mı? 100 e tamamlayıp satışı( en azından manevi bir tatmin olsun annem için) konuyu tamamlayalım.
Biz direkt sizinle sözleşme yapmadığımız için bu sözleşme nasıl feshedilir onu öğrenmek adına sordum. Şöyle de olabilir kalan adetleri ben satın alabilirim ve çabuklaştırmış oluruz sizi de yormamak adına.
Bu şekilde sonuçlandırırsak çok sevinirim ..... bey.

Burada başka bir bey devreye girer ve beni arar. Bana bir mail sağanağı olduğunu ve ne istediğimizi sorar. Makineli tüfek gibi ona bu belirsizlikten sıkıldığımı ve gidişatı sorarım. Bu işe yeni başladığını ve bihaber olduğunu söyleyince onu, bildiğim kadarından haberdar ederim. Yeni bir sözleşme yapabiliriz der. Öylece sonlandırırız. 

B....com'dan hemen on adet kitap sipariş ederiz yüze tamamlayıp aramızdaki alışveriş bitsin diye. Fakaaat, Murat bey ile ....kitaplığı arasında yapılan ve benim haberim sonradan olan üç senelik sözleşme fesh edilmek üzere nedense iki tarafın da kaybettiği haberini alırız. Hayret sözleşmişler kaybolmaya. Sözleşmeler de bir alem oldu insanların elinde...

Ben mail atarım editör ....Şimşek beye, A.... bey, ben sizlerden cevap beklemekteyim. Kızım b....l.com' dan 8 adet Kara Pazarlar kitabı sipariş etti. fakat gelen mailde tedarik edemedikleri için özür dilediler. Başka seçenek kullanır, yani başka bir siteden de alırız ama bir yol haritası çizebilir miyiz sizlerle Hatta sizlerle bir sözleşme yapmak isterim. Eğer bilgi verirseniz kaliteli bir bekleme sürecine girer ve rahatça yazmaya devam edebilirim. İnanın dört senedir bilinmezliğe gösterdiğim sabrım beni gerçekten yordu.  Kara Pazarlar romanımın hikâyesinin devamı olan, ikinci kitap metnim ve yüzün üstünde şiirlerim olan kitabım da hazır. Cevabınızı bekliyor olacağım. Çalışmalarınızda kolaylıklar diler saygılarımı sunarım.
Halide.H.S                                                                                                                 25.02.2017   20.04 saatinde.,


Sayın Evren;
Telif bedelinizi belirttiğiniz hesaba yatırdık. Kitabınızın basımı tekrar yapılmayacaktır. 
Sözleşme dahilinde sizinle yeni bir proje yapabiliriz. 
Eğer sizde ortak bir proje yapmak isterseniz, dosyanızı word belgesi olarak gönderiniz.
Saygılarımız

Arada bir sertleşmeye yakın hâl olur ve güven kaybı artık doruk yapmıştır ve biz her şeyden vazgeçeriz. 

HAYIR! Sizinle değil sözleşme artık adınızı bile duymak istemem....(Onlara cevap bile vermedim)

Parasız kitap basılır mı?

Ben bir iş yerinin kapısını çalan ve üstü başı düzgün, ama neden buraya düşmüş, birkaç kuruş verelim bu kadıncağızı da gönderelim diyeceğiniz biri değilim. O miktarı dilenciye verseniz, o bile bu devirde belki bir saat mutluluk yaşar, zira çok komik bir rakam. Acaba diyorum onlar bana bir iban numarası gönderseler de, yazıhane mi, ihtimalen bürolarında o günkü çay ve kahve masraflarını mı çıkarsalar? Ben şahsen başımın gözümün sadakası olarak birini bulup vereceğim. Kitabımın geri kalanını ise Allah’a emanet ediyorum. 

Sonrasını bilmediğim, ulaşamadığım, soru sorma hakkımın olmadığı, telefon ettiğinizde Murat bey hariç, hep bir yerlere paslandığınız ve sadece marka adından haberdar olduğunuz çok iyiliksever bir yayınevi! Hiç kimse parasız hizmet vermez beyler. Güldürmeyin. Sadece kalemimiz değil, kafamız da çalışıyor, bilginize…
***
Gönderilerimin ve tarafımıza gönderilenlerin hepsini yazdım, şimdi romanımın düştüğü durumun hikayesini tamamlayayım.

Bu arada gelen mailde kitaplarımı piyasada olanlar ve basılmışlar haricinde artık basmayacaklarını yazmışlardı. Kötü ve umutsuz içerikli mail atmada rakip tanımıyorlardı. Anlayacağınız ben hayatımı 45 liraya satmıştım. Ama romanım hakkını bir gün mutlaka alacak. Ben inanıyorum buna.

Önlem almak adına yapacağım girişimlerin ilki.

Ardından bloğumu düzenleyen oğlumu evime davet ettim, sağ olsun geldi. O bilgisayarda nerelerde kitap, nerelerde e-kitap olarak halen satılmakta olduğunu belgeledi. Sevgili Murat oğluma, artık e-kitap olarak satılmasına izin vermediğimi, g…kitaplığının da, e-kitaplardan bütün bağlantısını kesmesini istedim. Zira araştırmamızda e-kitabın eğer indirilecek olsa geliri onlara yönlenmişti. Ne imzam ne anlaşmam yokken!

Sevgili Murat’tan hâlâ ses yok. Dün gece onun e-kitap sitesinden epub olarak 10 tl,ye romanımı indirdim. Çok komik değil mi?  Paypalın kapanması üzerinden ne kadar geçtiğini hatırlayamadığım süre sonra Murat bizden hesap no ve iban numaralarımızı istemişti. Birazdan hesabıma o para geçmiş mi bakacağım. Geçmediyse ise bu yolla ederinin nereye kaydığını yine de bilemeyeceğim. İki duraktan birine, ama kime? Kime ise haram ediyorum.

Yaşıma bakmadan mücadelemi sürdüreceğim. Yazdıklarımın kitap yazıp bastırmayı düşünenlere örnek ve mihmandar olması dileklerimle ve hepinize sevgilerimle…


Ece Evren           16.03.2017Yorumlar

BLOGGER: 26
Loading...
Ad

. Şiirlerim "Satır Arası" # MİM 3 23.nisan çocuk bayramı Acı acılar acıları adalet ağır kayıplar ağlamak ağlıyor ahlak çöküntüsü aile aklanmak Aklımda Deli Sorular / MİM 2 aklın sükutu akraba akşam aldanışlar aldanma aldanmak alışkanlıklar Allah Allah'ı hissetmek Allah'ın yüceliği an analar Ankara'da patlama anlamak anlaşılmak anlaşılmamak anlaşmak anlayamamak anlayış anmak anne Anneler En Kıymetlilerimizdir anneler günü arama arayış Armağan Arthur Schopenhauer Artık Anla askerlik Aslında Erenler aşk aşk acısı aşk çıkmazı aşk romanı aşkın gücü aşkın muhasebesi aşkın ölümü Ata'mızın vefatı Atatürk Atatürk' atlatılamayan travmalar avuntu ay ayak uydurulamayan dünya aymazlık ayrılık ayrılıklar azrail bahaneler barışmak baş eğmek başlar sağolsun bayrak bayram Bazıları beklemek beklentiler belirsizlik bembeyaz Ben ben kimim Bırakın Güven İçinde Yaşayalım bilinmeyenler bir dost bir engelli bir garip dönem bir rüya ki bir umut Biraz Huzur birlik olamamak bitiş bitmiyor biz olamamak blog blog tanıtım Blog Yaşam Blog.Yazılarım blogger blogger dayanışması bloggerlar bloggerlar kaynaşıyor bloggerler bloglar bloglar arası dayanışma Bloglar Arası Dayanışma ve Tanıdığım Bloggerlar bloglar arası iletişim Bloglar arası röportaj Boğan Günahlar bombalar boşa giden yıllar boşa gidenler boşanma boşluk boşluk üzerine Bukalemun tabiatlı adam bulmaca bulutlar büyü can kırıkları canverenler cehennem Cehennem de Almaz cennet cevaplar ceza Cumhuriyet çabalar çanlar çaresizlik çelişki çelişkilerim çıkmazlar çocuk çocuklar çocuklar için çocukluğum çocukluk Dağınık Anne şiiri Dayanamıyorum dayanışma dayanma gücü Deeptone kitabı değer ölçüsü değersiz hissetmeler değirme değişiklikler delice sevmelerim demokrasi depresyon derin kaygı destekler devrimleri dibe vuruş dikkatli dilsizlik dinginlik dini bayramlar dini günler direniş diyalog diyaloglar Doğallık doğduğumyer doğru muallakta doğum doğum yerim doğuşum dolunay dostluk Dönüş döşemeler dul duyarlılık duyarsızlık duygular duygularım Duyurular dünya Dünya Emekçi Kadınlar Günü dünya için dünya kadınlar günü dünyada kötülük dünyadan soğuma dünyanın gidişatı Dünyanın Hakkını Vermeyeni Dünyanın Kiracıları düşüncelerim düşünmek düzene uymama ebcet hesabı ece ece evren ecel edebiyatta atışma tarzı ego egoizm eğitim eğitim neferleri eleştiri elveda emeklerim emin olmak en büyük şans En Yaralıyım endişe engeller engelli engellilerin sorunları erdem Erozyon etkiler etkinlik Etkinlik yazım etkinlikler evlilik evren ezanvakti Ezberler Yetmiyor fazla önemsemek Fırat'ın Engeli fırsatlar fırtına sonrası fidan fikir ayrılık nedenleri gaflet uykusu garip gece gecikme geç kalmış bir aşk geçen sene Geçen Sene Bu Zamanlar geçici geçinme geçişler geçmiş gelecek gerçek gerçek alem gerçekler gerginlik gidişat gittikçe zorlaşan durumlar gizem görmezden gelme görüşü netleştirememek Gözünüzü ve Elinizi Emeklerden Çekin! gözyaşları gözyaşları.Şiirlerim Gözyaşlarım Lav gözyaşlarım.Yazılarım gurur güçler gülerken gülmek GÜLÜMSEYEN BİR ÇOCUK İÇİN : KİMSESİZ BIRAKMAYIN gün batımı gün dönümü günü güvensizlik güzel el hainler hak hakaretler Hakkımda Yazım haklar hakları haklarımız Haklı Çıkma Sanatı haksızlıklar hangisi yanlış hapsolmak haram harcanmak hasret hasreti hasta Hasta Bakmak Nasıl Olmalı? hatır hatırlamamak havalimanı Hayal hayal bitimi hayal kırıklığı hayal kırıklıkları Hayalden Öte Hayaller hayallerim hayallerin hayalleriniz hayat hayat arabası hayat devam etmeli hayat oyunu hayatın sürprizleri hayattan kaçış haydi geleceğinizi kurtarın hayır diyebilmek hayır işlemek hayırlı olmak Hayırlı Olsun hayvan hayvan sevmeyen insanlar hayvanlar hazmedememek hediye çekilişi her bölüm bir kesit Her Şey Anlamsız Artık her şeye ayak uydurma hesap hesap dökümü hesaplar hırs hırsızlık hırslar Hikayelerim Hikayelerim. hikmetleri hilal hissettirdikleri huriler huylar hürriyet hüsran hüzün ışıklar içgörü içimin fırtınaları içine kaçmak içtenlik idealleri ihanet ihanet. Şiirlerim ikazlar ilahi ilişki ilişki çıkmazı ilişkiler ilk karın mutluluğu iman inanamak inanç inkar insan İnsan insan hakları insanlar insanlık insanlık ne halde internet intikam islamiyet İslamiyet İstanbul isteksiz yolculuk isyan izbeler İzmir'in Dağlarında Çiçekler Hep Açsın kabus kaçış yok kadercilik Kaderin İzni kadınhakları kadınlar kadınlara haksızlıklar kalem kalıntı kalleşlik kalp kan kanser gibi illet kaos kaoslarım Kara Pazarlar Kara Pazarlardan karakter karar kararlılık kararsızlıklar kardeş kaybı karmançormanlık karmaşık duygular kasaba katıkalpler katliam katliamlar kavuşma kaygı kayıp kayıp günler kayıplar kayıtsızlık kaynaşma keramet kırgınlık kırgınlıklar kırıcı olmak kırmızı kısmet kıyamet kibir kimliğim kimliklerimiz kişilik bozukluğu kişisel blog kişisel idare kitap yorumu kitaplar kollarım kopya yazılar korku korkular koşturmalar kötü emeller kötü ortam kötü yorum kötüler kurall Kuran-ı Kerim'i anlayabilmek kurban kurtulma isteği kuruluşlar kuşkularım kutlama kutlamalar Kutsa küfürler kültür başkenti Madem ki Maden mahşer maneviyat Martının Özgürlüğünde masallar mavinin büyüsü Meçhule Uyandık Yine med cezir melek merhaba mevsimler milli bayramlar mim Mim Etkinliği mim gibi bir güzellik mim soruları cevaplar mimlemek mimlendim mimlenmek Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun misafir yazar mucize mucizeler mutluluk mutsuz günler mutsuzluk müşterek mütevazı olmak nasip Neden şaşkınız böyle nefis ziyanları Nefisler nefret nereye gidiyoruz nida nikah nimetler okul okumak olanlar olanlara anlam verememek olaylar on kasım onur oyuncular öğrenim. Yazılarım öğretmenler ölüm ölümler ömürler öze saygı özlem özlemek paradoks paylaşımlar paylaşmak pazarlar pişmanlık piyonlar polisler profil karmaşası profiller Puslu Dünya Referandum Reklamlardaki Gibi Olmayan Şeyler renkler riya riyakar insan roman Romanımı kaybettim hükümsüzdür ruh ruhum Ruhum Yanardağ ruhun zedelenmesi rüya Sade ve Derin saf düşünceler sahipsiz aşk samsun sanallık sandalyeler sanık sapan Satır Arası satışlar. küçük görme satranç seçenekler sela sempati sen senarist senden bir daha sendrom sensizlik serçe sessizliğin dinginliği Sessizlik sevgi sevgili Sevgimi Geri Ver sevgisizlik sevilmek sevmek sevmekle sevilmenin farkı sevmenin ızdırabı sığınmak sıkıntılar sıradanlık sırlar siber alem siber âlem siberalem simitçi sinir sis Sivas siz Sizce Mutluluk Nedir? son sona yaklaşma sonsuzluk sonu merak sonuç sonuçsuz sevmeler sonumuza ağlamak sorular sorunlar sosyal olmak sömürü söz hakkı Sözler Tükendi Stephan stres sur Suratlar susmalı sükut-u hayaller şairler. Şans Mimi şansızlık şarkı şehitler şehitler var yine şehitlerimiz şehr-iaşk şeker bayramı Şekilden Şekle şeytan şiddet şiir oku şiirler Şiirlerim Şiirlerim. Şikayetname Şükret şükretmek şüphe götürmez gerçekler talan tanımak tarih boyunca değişen isimleri taşlar tat tavizsizlik tecavüzler teknoloji telafi Temizlik İmandan Gelir tepkiler terör Terör Kayseri'nin Ciğerini Dağladı terör belası terör laneti tıkandık toplum toprağım tufanın talanı tutsak avazlar tutunacak dal tükeniş tükenmek tüketmek uçak uçmak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı umarsızlık umut umutlar umutsuzluk Uyu Bebeğim uzaklar uzanmak üstü çizilmiş yazılar üzgünüm üzüntü vahim olaylar Varlıklar vatan vatanım vatanımda neler oluyor vazgeçememek veda vefa vefasızlık vermeler vertigo belirtileri vurgun Vücutlar WattPad WordPress yaftalanmak Yakamozun Büyüsü...dolunay yakınlar yalan Yalnız İnsanlar yalnız kadın yalnızlık yanılma yanlış kullanımlar yanlış seçim yanlızlığın sükuneti yapaylık Yaradan yaradılışımız yaradılışın sırrı yaralanmak Yaratan Yaratılış Sırrı yardım isteği yargı yarım yarınlar yaşam Yaşam Denen Mucize yaşam hakkı yaşamak yaşanan zorluklar yaşla gelen acılar. Yazılarım. Yayınevi Sorunsalı yayınlanmış yazar Yazılarım Yazılarım. Yeni bir yıl yeni umutlar yeni yıl yeni yil yenidoğan yeniyıl yeter yetimler yıkılan umutlar yıkılmak yıkılmış hayaller yıkıntılar yıldızlar yine kurbanlar yine terör yirmi iki blogger yitirilenler yitirme yoğun duygular yoketmek Yokluğumda Sen yol bulamamak yollar yoruma tepki yüreğim yürek zaman Zaman Durdu Bak Yine Zaman Şahidimdir zamanın kaydı zamanlar zindan zor insanlar zorbalık zorluklar zulüm
false
ltr
item
Ece Evren'in Kişisel Bloğu: Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür... Son Bölüm
Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür... Son Bölüm
Kara Pazarlar romanımın üç buçuk yıllık öyküsü.
https://1.bp.blogspot.com/-301nt0UHPOA/WMlj6BQMbAI/AAAAAAAAI2g/JzsmnFubxqkKwEiOQpMNsqQpfrqyFvPIACLcB/s1600/road-sign-1280252_1920.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-301nt0UHPOA/WMlj6BQMbAI/AAAAAAAAI2g/JzsmnFubxqkKwEiOQpMNsqQpfrqyFvPIACLcB/s72-c/road-sign-1280252_1920.jpg
Ece Evren'in Kişisel Bloğu
http://www.eceevren.com/2017/03/romanm-kaybettim-hukumsuzdur-son-bolum.html
http://www.eceevren.com/
http://www.eceevren.com/
http://www.eceevren.com/2017/03/romanm-kaybettim-hukumsuzdur-son-bolum.html
true
2595208849766120292
UTF-8
Yayın bulunamadı Tümünü Gör Devamını Oku Cevapla İptal Sil By Ana Sayfa Sayfalar Gönderiler Tümünü Gör Benzer Yayınlar Etiket Arşiv SEARCH Tüm Yayınlar Eşleşen arama bulmadı Back Home Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Az önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 Saat önce $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan fazla Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy