Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür... Son Bölüm

Kara Pazarlar romanımın üç buçuk yıllık öyküsü.


Yayınevi Sorunsalı
Projelerim        

Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür...

Son maili hatırlamanız için tekrar geçiyorum buraya.

merhaba Ece hanım,
biz yeni yazar adaylarına ücretsiz hizmet veren bir kurumuz. Murat bey aracılığı ile bize bir çok eser gelir sizin eserde onlardan biri. aranız daki anlamşma nedir bilmem. 
öncelikle şu konuyu aydınlatalım;
size yardım etmemizi istiyorsunuz?
bizden satış rakamlarını mı istiyorsunuz?

bizi dolandırıcılık lamı suçluyorsunuz?

Cevaben-

Böyle anladıysanız cok yazık.Sadece hakkım olan sey degil mi bunları ogrenmek? Sizinle bence biz telefonla goruselim. Numaram 5310000000.Ben hic bir sey soylemeden kendinize suc isnat ediyorsunuz.Lütfen beni arayın.Bekliyorum.

( Bu numaralı telefon bu konuda görüşmek üzere bir kez dahi çalmadı...)

Korsan şüphesi durumunda  yapmak zorunda kaldıklarım. Eğer bilgi verilseydi bizzat kendilerinin İzmir'e bir sahafa da satış için verildiğini bilir biz de koşturmazdık. 

Şikayetimden sonra gelen resmi yazı:
Başkanlığımıza intikal eden iletiniz kapsamlı olarak incelenmiştir. Suç işleyen şahısların tespiti, yakalanması ve haklarında gerekli yasal işlemin başlatılabilmesi için elinizde bulunan bilgi ve belgeler ile en yakın emniyet birimine (Güvenlik Şube Müdürlüğüne ) yada Cumhuriyet Başsavcılığına şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir.

Arada bir yığın koşturmalar oldu tarafımdan. Hatta yazdığıma yazacağıma pişman olduğum günler. Vebalini mi ödüyorum yayınlatmamın diye düşündüğüm günler de...
Derken soruşturmalar bitmiş, ASAYİŞ DAİRESİ BAŞKANLIĞI'ndan tarafıma gelen mailde kitabın korsan olmadığı, Ankara merkez bürolarından sahaflara dağıtıldığı anlaşıldı. .

İşte bilgi edinme hakkımız teslim edilmediği için bunlar bende üzüntü ve yorgunluk halinde zuhur ederken, onlara zul geldi.

Bunlar neden oldu? Gelin basalım demekle bitmiyor. Bilgi edinme hakkı diye bir şey var. Kişiye özelse onu bilemem.

Bazı yayınevleri yüksek rakamlar istiyordu. Ama hiçbir şeyden emin olamıyordunuz ki… Ben artık paçası sıkışmış bir yaratık gibi çaresiz hissediyordum. Hele bu son yazışmalar iyice keyfimi kaçırmıştı. En son bize telefon açan editör ise anlayacak yetiye sahip olduğum kadarıyla kaypak bir dil kullanmıştı, haklı olabilirdi, kim bilir kaç kişiyle muhatap oluyor ve zorlanıyordu. Onu tekrar arayışımda yeniden sözleşme yapabileceğimizi ve ikinci romanın word dosyasını göndermemi istedi. Sanırım artık parasız dönem biter diye düşündüm… Asıl muhatap ile konuşmamı sağlayacağını söyledi. Biz de olur dedik, bekledik… Az beklemedik, beklemekten vazgeçtik. Atak zamanıydı. Aynı günlerde hesabıma 45 tl yatmıştı. Para önemli miydi? Hayır değildi diyecek riyakarlığı asla yapmam. Tabii ki gururum kırılmıştı. Onlardan bir belge istedim. Ama yok hiç ses çıkmadı. 

Romanın korsan baskı olmadığını öğrendikten, belki de bir buçuk sene sonrası.
Bu yayınevinin Ankara merkez şubesini aramıştım. Gayet güzel ve kibar konuşan bir beyefendi ile görüştüm.  Genelde Şimşek soyadlı bir çok editöre rastladım. Bu soyadı olanlarda genetik galiba bu meslek. Romanımın Ankara’da hangi sahafla paylaşıldığını ve merak ettiğim her konuda sorduklarımı sabırla cevapladı. Yeni bir sözleşme ve temiz bir başlangıç yapabileceğimizi de söyledi. Düşünelim diyerek sonlandırdık konuşmamızı. Fakat hem yazıp, hem de bu işlerle uğraşmak zordu. Kitap yazmak, eğer yeteneğin varsa kolaydı. Ama yayıncı bulmak, anlaşmak,  yayımlatmak ve takibi ise bir labirente karanlıkta girip, çıkışı bulmak kadar imkânsızdı, anlamıştım. 

Araya bu konuda sessizlik olan atıl bir kış girdi...

Bir sabah hotmailme düşen mesaj: Şimdi buyrun buradan yakın amiyane tabiriyle ancak anlatabileceğim gelen o mail:

31.05.2016, 20:01, "murat .....oğlu" <........@hotmail.com>:
> Merhabalar,
>
Ekitap Projesinde kullanmakta olduğumuz ödeme sistemi PayPal'ın Türkiye hizmetlerini durdurması nedeniyle ekitaprojesi.com ve ekitapyayincilik.com üzerinde bulunanan ÜCRETLİ kitap satışları bugün itibariyle bir süreliğine durdurulacaktır. Şu anda ekitap projesinde  bulunan ücretli kitabınız varsa bu kitap diğer kullanıcılar tarafından bugün itibariyle satın alınamayacak. İsterseniz bu kitapları ücretsiz hale getirerek dağıtımına devam edebilirsiniz.

Ücretsiz kitaplar bu uygulamadan etkilenmeyecektir.
İyi günler dileriz,
X-kitap Projesi
Y. İ...   (Kimdir ne yapar bilmem...)  
Tamam benim kitabımı ücretsiz hale getirelim. Önemli olan okunması... Murat .....oğlu. 
2.6.2016 19:06 perşembe

(O site zaten senin. Biz hibe edeceksek üstüne bir de para mı verirdik?)

Ben ise hemen itiraz ettim. Böyle bir şeye izin vermediğimi yazdım. 

Üzerinden yine sene geçmiş olabilir, iyice bilgi fakiri olmuştuk. Ve ben romanımı çekip almak istiyordum onlardan.

Bir yandan da yayıncımıza ulaşmak için kızıma taklalar attırdım. Bir telefon konuşmasıyla halledilecek şey, uzun aralıklı yazışmalara dönüştü. Ama yetmişti artık. İki kitap daha bastırmak isterken ben, bundan bahsetmek ve anlaşma şansı bile kalmamıştı.
Kızım mail atmaya başladı, ama araları uzun mailler. İki üç günü bulabilen.

Sayın .....bey
Şu andan itibaren elinizde kaç adet kitap olduğu önemli, Murat beyle yaptığımız sözleşmeden ve ondan aldığımız bilgilere istinaden (sizin kendisiyle anlaşmanız sona ermiş duyduğum kadarıyla) bunu da göz önünde bulundurursak şu andan itibaren bildiğim kadarıyla 100 adet kitap satışı baz alınıyor ödemelerde, benim hakkım olan ücret kısmına geçtiğimiz takdirde kitabın çoğaltılmasını istemeyeceğim ve sizinle bu konuda resmi olarak nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılar

Cevap
Dilerseniz sözleşmeyi fes edebiliriz, buna istinaden kitabınızın baskısı artık bizden çıkmaz. Piyasada olanlar haricinde, piyasada yeni kitap bulunmaz. Saygılarımızla ...

Ben Başbakanlık iletişim Merkezine başvururum bandrol sorgulaması için, korsan şüphesinde başvurduğum gibi. Gelen cevap şudur.

Sayın Halide H.S.mahlas(Ece Evren)

Yazarı olduğunuz ve ..... ... tarafından yayınlanan "Kara Pazarlar" adlı eserinizin birinci baskısı için 29/01/2015 tarihinde 50 (elli), ikinci baskısı için 17/03/2015 tarihinde 12 (on iki) ve son olarak üçüncü baskısı için 16/06/2015 tarihinde 8 (sekiz) adet bandrol alındığı tespit edilmiştir. 

Bilgilerinizi rica ederiz.

Yayınevine bunu göndeririz. 

Cevap
Yazara verdiğimiz satış raporu verileri kullanmış olduğumuz programla (yayfed) arasındaki uyumsuzluktan kaynaklı satış farkı çıkmaktadır.
Bu durum telif sahibinin lehine anlamlı bir fark yaratmamaktadır.
Saygılarımızla.

(Tabii biz nereden biliriz ki bunun bile ne demek olduğunu. Bir kere bile konuşabilseydik başkalarıyla konuştuğunuz gibi.)

Kızım mail atar ama ben habire zorluyorum bu arada...

Sayın...
Birkaç sorum olacak ;
-açıkçası son cümlenizi anlayamadım, biraz daha açık yazarsanız
- bugüne kadar satılanların ya da tekrar vurguluyorum 100 adet sınırdı diye biliyorum bunu sağlamak suretiyle Ece Evrenin (sadece temsili olacak )alacağı ne olacak?yoksa hibe mi ediyoruz??
-piyasada kalan adet nedir?
-Anlaşmayı da (her iki taraf tarafından da bunca verilen emek adına) bundan sonra resmi olarak her iki tarafında elinde belgesi olacak şekilde sonlandırırız tabii ki. Çünkü Murat beyin sizinle anlaşması neydi? Siz ayrıldıktan sonra haklar ne şekilde devroldu biz bilemeyiz.Bunu sizden öğrenebiliriz, cevabınızı açık ve net bir şekilde rica ediyorum.

Cevap
Sözleşme gereği ilk 100 adet satışa kadar yazara telif ödenmemektedir.
Hibe söz konusu olmaz. 100 adedi geçtikten sonra telif hakkı doğar ve ödenir.
Murat beyin anlaşması 100 adet satıldıktan sonra telif ödenmesi yönündeydi.
"Siz ayrıldıktan sonra haklar ne şekilde devroldu" şeklindeki ifadenizi anlamadık.
?Saygılarımızla.?

Biz-
Doğru anlamışız o kısmı, o zaman sizden ricam piyasada kitap var mı? 100 e tamamlayıp satışı( en azından manevi bir tatmin olsun annem için) konuyu tamamlayalım.
Biz direkt sizinle sözleşme yapmadığımız için bu sözleşme nasıl feshedilir onu öğrenmek adına sordum. Şöyle de olabilir kalan adetleri ben satın alabilirim ve çabuklaştırmış oluruz sizi de yormamak adına.
Bu şekilde sonuçlandırırsak çok sevinirim ..... bey.

Burada başka bir bey devreye girer ve beni arar. Bana bir mail sağanağı olduğunu ve ne istediğimizi sorar. Makineli tüfek gibi ona bu belirsizlikten sıkıldığımı ve gidişatı sorarım. Bu işe yeni başladığını ve bihaber olduğunu söyleyince onu, bildiğim kadarından haberdar ederim. Yeni bir sözleşme yapabiliriz der. Öylece sonlandırırız. 

B....com'dan hemen on adet kitap sipariş ederiz yüze tamamlayıp aramızdaki alışveriş bitsin diye. Fakaaat, Murat bey ile ....kitaplığı arasında yapılan ve benim haberim sonradan olan üç senelik sözleşme fesh edilmek üzere nedense iki tarafın da kaybettiği haberini alırız. Hayret sözleşmişler kaybolmaya. Sözleşmeler de bir alem oldu insanların elinde...

Ben mail atarım editör ....Şimşek beye, A.... bey, ben sizlerden cevap beklemekteyim. Kızım b....l.com' dan 8 adet Kara Pazarlar kitabı sipariş etti. fakat gelen mailde tedarik edemedikleri için özür dilediler. Başka seçenek kullanır, yani başka bir siteden de alırız ama bir yol haritası çizebilir miyiz sizlerle Hatta sizlerle bir sözleşme yapmak isterim. Eğer bilgi verirseniz kaliteli bir bekleme sürecine girer ve rahatça yazmaya devam edebilirim. İnanın dört senedir bilinmezliğe gösterdiğim sabrım beni gerçekten yordu.  Kara Pazarlar romanımın hikâyesinin devamı olan, ikinci kitap metnim ve yüzün üstünde şiirlerim olan kitabım da hazır. Cevabınızı bekliyor olacağım. Çalışmalarınızda kolaylıklar diler saygılarımı sunarım.
Halide.H.S                                                                                                                 25.02.2017   20.04 saatinde.,


Sayın Evren;
Telif bedelinizi belirttiğiniz hesaba yatırdık. Kitabınızın basımı tekrar yapılmayacaktır. 
Sözleşme dahilinde sizinle yeni bir proje yapabiliriz. 
Eğer sizde ortak bir proje yapmak isterseniz, dosyanızı word belgesi olarak gönderiniz.
Saygılarımız

Arada bir sertleşmeye yakın hâl olur ve güven kaybı artık doruk yapmıştır ve biz her şeyden vazgeçeriz. 

HAYIR! Sizinle değil sözleşme artık adınızı bile duymak istemem....(Onlara cevap bile vermedim)

Parasız kitap basılır mı?

Ben bir iş yerinin kapısını çalan ve üstü başı düzgün, ama neden buraya düşmüş, birkaç kuruş verelim bu kadıncağızı da gönderelim diyeceğiniz biri değilim. O miktarı dilenciye verseniz, o bile bu devirde belki bir saat mutluluk yaşar, zira çok komik bir rakam. Acaba diyorum onlar bana bir iban numarası gönderseler de, yazıhane mi, ihtimalen bürolarında o günkü çay ve kahve masraflarını mı çıkarsalar? Ben şahsen başımın gözümün sadakası olarak birini bulup vereceğim. Kitabımın geri kalanını ise Allah’a emanet ediyorum. 

Sonrasını bilmediğim, ulaşamadığım, soru sorma hakkımın olmadığı, telefon ettiğinizde Murat bey hariç, hep bir yerlere paslandığınız ve sadece marka adından haberdar olduğunuz çok iyiliksever bir yayınevi! Hiç kimse parasız hizmet vermez beyler. Güldürmeyin. Sadece kalemimiz değil, kafamız da çalışıyor, bilginize…
***
Gönderilerimin ve tarafımıza gönderilenlerin hepsini yazdım, şimdi romanımın düştüğü durumun hikayesini tamamlayayım.

Bu arada gelen mailde kitaplarımı piyasada olanlar ve basılmışlar haricinde artık basmayacaklarını yazmışlardı. Kötü ve umutsuz içerikli mail atmada rakip tanımıyorlardı. Anlayacağınız ben hayatımı 45 liraya satmıştım. Ama romanım hakkını bir gün mutlaka alacak. Ben inanıyorum buna.

Önlem almak adına yapacağım girişimlerin ilki.

Ardından bloğumu düzenleyen oğlumu evime davet ettim, sağ olsun geldi. O bilgisayarda nerelerde kitap, nerelerde e-kitap olarak halen satılmakta olduğunu belgeledi. Sevgili Murat oğluma, artık e-kitap olarak satılmasına izin vermediğimi, g…kitaplığının da, e-kitaplardan bütün bağlantısını kesmesini istedim. Zira araştırmamızda e-kitabın eğer indirilecek olsa geliri onlara yönlenmişti. Ne imzam ne anlaşmam yokken!

Sevgili Murat’tan hâlâ ses yok. Dün gece onun e-kitap sitesinden epub olarak 10 tl,ye romanımı indirdim. Çok komik değil mi?  Paypalın kapanması üzerinden ne kadar geçtiğini hatırlayamadığım süre sonra Murat bizden hesap no ve iban numaralarımızı istemişti. Birazdan hesabıma o para geçmiş mi bakacağım. Geçmediyse ise bu yolla ederinin nereye kaydığını yine de bilemeyeceğim. İki duraktan birine, ama kime? Kime ise haram ediyorum.

Yaşıma bakmadan mücadelemi sürdüreceğim. Yazdıklarımın kitap yazıp bastırmayı düşünenlere örnek ve mihmandar olması dileklerimle ve hepinize sevgilerimle…


Ece Evren           16.03.2017Yorumlar

BLOGGER: 28
Loading...
Ad

"Kitap İsimleriyle Espriler | Mim,1,"Satır Arası" # MİM 3,1,#dogamizdavar,1,19 Mayıs Atatürk'ü Anma,2,20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü,1,23.nisan çocuk bayramı,1,24 Kasım Öğretmenler Günü,1,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız Kutlu Olsun,1,30 Ağustos Zafer Bayramı Hepimize Kutlu Olsun,1,Acı,1,acılar,1,acıları,1,Acım Dinmiyor,1,açlık,1,adalet,2,Adımı Ben Koydum,1,Adresine Ulaşmayacak Mektup,1,ağır kayıplar,1,ağlamak,1,Ağlamak Yetmiyor,1,ağlıyor,1,Ah İstanbul Ahhh,1,ahiret öğretisi,1,ahlak çöküntüsü,1,aile,15,aklanmak,1,Aklımda Deli Sorular / MİM 2,1,aklın sükutu,1,akraba,1,akşam,1,aktiviteler,1,Al Şu Bulmacayı,1,aldanışlar,2,aldanma,1,aldanmak,1,Alışkanlık İşte,1,alışkanlıklar,1,Allah,1,Allah'ı hissetmek,1,Allah'ın yüceliği,1,Almadılar,1,an,1,analar,1,anılar,1,Anın Kerameti,1,Ankara'da patlama,1,Anladıklarımız,1,anlamak,1,anlaşılmak,1,anlaşılmamak,1,anlaşmak,1,anlaşmazlıklar,1,Anlatmak Daha Bir Zor,1,anlayamamak,1,anlayış,1,anmak,3,anne,1,Anneler En Kıymetlilerimizdir,1,anneler günü,2,annenin değeri,1,annesiz çocuklar,1,antidepresanlar,1,Arakanda katliam,1,arama,1,arayış,1,Armağan,2,Arthur Schopenhauer,1,Artık Anla,1,Artık Bitti,1,Artık Sesler Kesildi,1,asil Atamız,1,askerlik,3,Aslında Erenler,1,Aşık İnler,1,aşk,7,aşk acısı,1,aşk çıkmazı,1,Aşk Ölür,1,aşk romanı,1,Aşk ve Gurur,1,Aşkım Yoğun Bakımda,1,aşkın gücü,1,aşkın muhasebesi,1,aşkın ölümü,1,Ata'mızın değeri,1,Ata'mızın vefatı,1,Atatürk,5,Atatürk',1,Atatürk'e Minnet ve Saygıyla,1,atlatılamayan travmalar,1,avuntu,1,ay,1,ayak uydurulamayan dünya,1,aymazlık,1,Aynadaki Dilsiz Bilge,1,Ayrılığı Nimet,1,ayrılık,6,Ayrılık Ölümden Beter,1,Ayrılık Vurgunu,1,ayrılıklar,1,azrail,2,Azrail Her Daim Hasatta,1,bahaneler,2,Bana Neler Oluyor,1,barışmak,1,Basın susturuluyor,1,baş eğmek,1,baş kumandanımız,1,başlar sağolsun,1,bayram,1,Bazıları,1,beklemek,2,Beklenen Sondan Korku,1,beklentiler,3,belirsizlik,6,Bembeyazdı ve Tertemiz,1,Ben,3,Ben Affedemem,1,Ben Hazırım,1,ben kimim,1,Ben. Sen,1,Bırakın Güven İçinde Yaşayalım,1,bilimin kötüye kullanılması,1,Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu ve Bir Teşekkür,1,Bir de Siz,1,Bir Defa Daha Kaçırdık Güneşi,1,bir delikanlının hayatı,11,bir dost,1,bir engelli,3,Bir Eylülün Müjdesiydin,1,bir garip dönem,1,Bir Garip Döngü,1,Bir Gün Anlayacaksın,1,Bir Küçücük Serçe,1,Bir Küçük Kasaba,1,bir rüya ki,1,Bir Tufanın Ardından,1,bir umut,1,Bir ve İlk Yenilgi,1,Bir Yaş Günü Hediyesi,1,Biraz Huzur,1,birlik olamamak,1,bitiş,1,bitmiyor,1,biz,1,biz olamamak,1,blog,2,blog sohbetleri 2,1,blog tanıtım,1,Blog Yaşam,1,Blog Yazarları Çalıştayı 2017,1,Blog.Yazılarım,1,blogger,3,blogger dayanışması,1,bloggerlar,2,bloggerlar arası etkinlik,1,bloggerlar kaynaşıyor,5,bloggerler,1,bloglar,1,bloglar arası aktivite,1,bloglar arası dayanışma,2,Bloglar Arası Dayanışma ve Tanıdığım Bloggerlar,1,bloglar arası iletişim,1,bloglar arası paylaşım,1,Bloglar Arası Söyleşi,1,Boğan Günahlar,1,bombalar,1,boşa giden yıllar,1,boşa gidenler,1,boşanma,1,boşluk,1,boşluk üzerine,1,Boşta Kal Sevgili,1,Bu Bayrak Hepimizin,1,Bu Defa Başka Olacak,1,Bu Kötü Günlerde Bir Masum Sevinç,1,budistler,1,Bukalemun Adam,1,bulmaca,1,bulutlar,1,Burada Güvendeyim Ben,1,büyü,1,can kırıkları,1,cani insanlar,1,cehennem,4,Cehennem Bile Almaz,1,cennet,2,cesaret,1,cevaplar,1,Cevaplarım,1,ceza,1,Cumhuriyet,1,çabalar,1,Çalıştay,1,çanlar,1,Çare Her Zaman Biziz,1,Çaresizliğin Adıdır Aşk,1,çaresizlik,4,Çaresizliklerim,1,Çek Bir Türkiye Kebabı,1,çelişki,1,Çıkalım Dünya’dan,1,çıkmazlar,2,çocuk,1,Çocuk Hakları Günü,1,çocuklar,8,çocuklar için,1,Çocukları Bırakın Bari,1,çocukluğum,1,çocukluk,15,Dağınık Anne,1,Dağınık Anne şiiri,1,davetsiz gidiş,1,Dayanamıyorum,1,Dayanılmıyor Artık,1,dayanışma,2,dayanma gücü,1,Deeptone kitabı,1,değer ölçüsü,1,değersiz hissetmeler,1,değirme,1,değişiklikler,1,delice sevmelerim,1,demokrasi,3,depremler,1,depresyon,3,derin kaygı,1,destekler,1,devrimleri,1,dibe vuruş,1,dikkatli,1,Dillerde Gezen Hakaretler,1,Dilsiz Şeytanlar,1,dinginlik,1,dini bayramlar,1,dini bayramlarımız,1,dini günler,1,direniş,1,diyalog,1,diyaloglar,1,Doğallık,1,doğduğumyer,1,Doğru Mu Yapıyoruz ?,1,doğru muallakta,1,doğum,1,doğum yerim,1,doğuşum,1,Dokunma,1,dolunay,1,dostluk,1,Doyumsuz Zaman geçmiş,1,Dönmek İstemedim Ben O Alemden,1,Dönüş,1,Dönüyorum,1,döşemeler,1,dul,1,duyarlılık,1,duyarsızlık,16,duygudaşlık,1,duygular,3,duygularım,2,duygusal şiir,1,Duyurular,1,dünya,4,Dünya Alarm mı Veriyor,1,Dünya Emekçi Kadınlar Günü,1,dünya halleri,1,Dünya İçime Kaçtı,1,dünya için,1,Dünya İçin Ağlıyorum,1,dünya kadınlar günü,1,Dünya Kandıramıyor,1,Dünya Seyrinde Hâlâ,1,Dünya Sonuna Sabırsız,1,Dünya Teklerden Oluşur,1,dünyada kötülük,1,Dünyada Neler Olmuyor,1,dünyadan soğuma,1,Dünyanın Adaleti,1,dünyanın gidişatı,2,Dünyanın Hakkını Vermeyeni,1,Dünyanın Kaderi,1,Dünyanın Kiracıları,1,Dünyanın Son Durağı,1,düşünce yolculuğu,1,düşünceler ölmez,1,düşünceler silsilesi,1,düşüncelerim,1,düşüncelerimiz,1,düşünmek,1,düzene uymama,1,ebcet hesabı,1,ece evren,2,Ece Evren şiiri,1,Ece Evren-Bembeyazdı ve Tertemiz,1,ecel,1,Ecele Beş Kala,13,edebiyatta atışma tarzı,1,ego,2,egoizm,2,eğitim,1,eğitim neferleri,1,eğitim sistemi,1,eleştiri,1,elveda,1,Emanet Zamanlar,1,emeklerim,1,Emektar Ellerim,1,emin olmak,1,en büyük şans,1,En Çok Şimdi Egodan Sıyrılma Zamanı,1,En Yaralıyım,1,endişe,2,engeller,1,engelli,1,engellilerin sorunları,1,enler,1,erdem,1,Erozyon,1,etkiler,1,etkinlik,8,Etkinlik yazım,1,etkinlikler,2,evlilik,1,Evlilik Aldatmacası,1,Evren Soyuçok,1,Evren Soyuçok ile blog yazarlığı üzerine söyleşimiz,1,Ezberler Yetmiyor,1,fazla önemsemek,1,Fırat'ın Engeli,1,Fırat'ın Engeli Son Bölüm,1,Fırat'ın Engeli...1,1,fırsatlar,1,fırtına sonrası,1,fidan,1,fikir ayrılık nedenleri,1,FYODOR MİHAYLOVİÇ DOSTOYEVSKİ,1,gaflet,1,gaflet uykusu,1,garip,1,Gariptir Benim Şiirlerim,1,gece,1,Gecenin Örtüsü,1,gecikme,1,geç kalmış bir aşk,1,geçen sene,2,Geçen Sene Bu Zamanlar,1,geçici,1,geçinme,1,geçişler,1,geçmiş,2,Geçmiş İçin İstihareye Yatılmaz,1,Geçmişe Uzanır Ellerim,1,gelecek,1,Gelecek vaat eden bloglar,1,Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun,1,Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun,1,gerçek,1,gerçek alem,1,gerçekler,1,gerginlik,1,Geri Sayımlı Günler,1,gidişat,4,Gitmem Lazım,1,gizem,1,göçen bir hayat,1,gökyüzü,1,görmezden gelme,1,görüşü netleştirememek,3,Gözlerin Çılgın Dansı,1,Gözünüzü ve Elinizi Emeklerden Çekin!,1,gözyaşları,1,gözyaşları.Şiirlerim,1,Gözyaşlarım Durun Artık,1,Gözyaşlarım Lav,1,gözyaşlarım.Yazılarım,1,gurur,2,Gururun Onura Yenilgisi,1,güçler,1,güdülmek,1,Gülme Oyunu,1,gülmek,1,GÜLÜMSEYEN BİR ÇOCUK İÇİN : KİMSESİZ BIRAKMAYIN,1,gün batımı,1,gün dönümü,1,Gün Dönümü Çocukları,1,günahlar,1,Güne Nasıl Başlıyorum – Mim,1,güneşte patlamalar,1,günü,1,güvensizlik,2,güzel el,1,hainler,1,hak,2,hakaretler,1,Hakkımda,1,haklar,3,hakları,1,haklarımız,1,Haklı Çıkma Sanatı,1,haksızlıklar,2,halk,2,hangisi yanlış,1,hapsolmak,1,haram,1,Haram Gecelerim,1,harcanmak,1,harika bir düşünce silsilesi,1,hasret,1,hasreti,1,Hasretin Hasatı,1,hasta,1,Hasta Bakmak Nasıl Olmalı?,1,Hastalıklı Ruhlar,1,hatalar,1,hatır,1,hatırlamamak,1,havalimanı,1,Hayal,2,hayal bitimi,1,hayal kırıklığı,2,hayal kırıklıkları,2,Hayal Kırıklıklarım,1,Hayalden Öte,1,Hayalimdeki Meslek? (Mim'li),1,Hayaller,3,Hayaller Ülkesi,1,hayallerim,2,hayallerin,1,hayalleriniz,1,hayat,3,hayat arabası,1,Hayat Devam Ediyor...Gerçekten mi?,1,hayat devam etmeli,1,hayat oyunu,7,Hayata Kırgınım,1,hayatın sürprizleri,1,hayattan kaçış,4,Hayattan Kesitler,1,haydi geleceğinizi kurtarın,1,hayır diyebilmek,1,hayır işlemek,1,hayırlı olmak,1,Hayırlı Olsun,1,hayvan,1,hayvan eziyetleri,1,Hayvan Manzaraları,1,hayvan sevmeyen insanlar,14,hayvanlar,3,hediye çekilişi,1,helikopter kazası,1,Hep Güzellikten Yanaydım,1,her bölüm bir kesit,1,Her Şey Anlamsız Artık,1,her şeye ayak uydurma,1,hesap,1,hesap dökümü,1,hesaplar,1,Hey Gidi Sanal Dünya,1,Heyy! Ben de Varım Dünyada1.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada 2.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada 3.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada 4.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada 6.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada... 9.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada...10.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada...11.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada...12.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada...13.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada...8.Bl,1,Heyy! Ben De Varım Dünyada...Son Bölüm,1,hırs,1,hırsızlık,1,hırslar,2,Hiç Bir Yol Kalmadı,1,hiçlik,1,Hiçlik Korkusu 1. Bölüm,1,Hiçlik Korkusu 2. Bölüm,1,Hikayelerim,55,Hikâyelerim,1,hikmetler,1,hikmetleri,2,hilal,1,hissettirdikleri,1,huriler,1,huylar,1,Huzura Çıkacak Tek Yol,1,hürriyet,3,hüsran,2,hüzün,1,ışıklar,1,ibret öyküsü,13,içgörü,1,içimin fırtınaları,1,içimizdeki biz,1,İçimizi Susturamazsınız,1,İçini Soğutsun,1,içtenlik,1,idealleri,1,ihanet,2,ihanet. Şiirlerim,1,ikazlar,1,İki Boş Sandalye,1,İki Taş Arasında,1,İlahiyatçı Mehmet Paksu Hoca,2,ilişki,6,ilişki çıkmazı,7,ilişkiler,1,İlk Kar Mektubu,1,iman,1,inanamak,1,inanç,3,inkar,1,insan,2,İnsan,1,insan hakları,1,İnsan Madeni,1,insanca yaşamak,1,insanlar,1,insanlık,4,insanlık ne halde,1,insanlık suçları,1,insanoğlu,1,insanoğlunun çilesi,1,internet,1,intikam,1,islamiyet,4,İslamiyet,1,İstanbul,2,isteksiz yolculuk,1,isyan,1,işkenceler,1,İyi Geceler ve İyi Bir Gelecek Türkiye'm,1,İyi Ki Doğdun,1,izbeler,1,İzmir'in Dağlarında,1,Kabusum Bendim Zaten,1,Kaç Mevsimi Kaçırdık,1,Kaç Suçlu Gece Geçti Üstümüzden,1,kaçış yok,1,kaçmak,1,kader,1,kadercilik,1,Kaderin Bendim,1,Kaderin Bendim. Sesli şiir,1,Kaderin İzni,1,kadınhakları,1,kadınlar,1,kadınlara haksızlıklar,1,kalem,1,Kalem Kırıldı Artık,1,kalıntı,1,kalleşlik,1,kalp,2,kan,2,kanser gibi illet,4,kaos,1,kaoslarım,1,Kara Pazarlar,2,Kara Pazarlar Kitabıma İthafen,1,Kara Pazarlardan,1,karakter,1,karar,1,kararlılık,2,kararsızlıklar,1,kardeş kaybı,1,karmaşık duygular,1,kasırgalar,1,katıkalpler,1,katliam,1,katliamlar,2,kavuşma,2,Kavuşmayı Zahmet Saymışken,1,kaygı,1,kayıp,1,kayıp günler,1,kayıplar,5,kayıtsızlık,1,kaynaşma,1,kefaret,1,kendi sesimden,1,Kendime İhanet Ettim,1,Kendimi Arıyorum,1,Keşke,1,Keşke Her Yaşadığım Kurgu Olsaydı...,1,Keşke Olmasaydı,1,kırgınlık,2,kırgınlıklar,1,kırıcı olmak,1,kırmızı,1,kısmet,1,kıyamet,1,Kıyamet Alametleri,2,Kıyamet gerçeği,2,Kıyamette Görüşürüz,1,kibir,1,kimliğim,1,kimliklerimiz,2,kişilik bozukluğu,1,kişisel blog,2,kişisel idare,1,kitap yorumu,1,kitaplar,1,kopya yazılar,1,korku,1,koşturmalar,1,kötü emeller,1,kötü ortam,15,kötü yorum,1,kötüler,1,Kur'an,1,kurall,1,Kuran-ı Kerim'i anlayabilmek,1,kurban,1,Kurban Bayramınız Mübarek Olsun,1,kurbanlar,1,kurtulma isteği,1,kurtuluş,1,Kurtuluş savaşı,1,kuruluşlar,1,kuşkularım,4,kutlama,1,kutlamalar,1,Kutsa,1,küfürler,1,kültür başkenti,1,Madem ki,1,Maden,1,mahşer,1,maneviyat,1,Martının Özgürlüğünde,1,masallar,1,Maviden Hep Ürktüm Ben,1,mavinin büyüsü,1,Meçhule Uyandık Yine,1,med cezir,1,melek,1,merhaba,1,Mesele Ne Bilir Misin,1,mevsimler,2,milli bayramlar,3,Milli Bayramlarımız,2,mim,4,Mim Etkinliği,9,mim gibi bir güzellik,1,mim soruları cevaplar,1,mimlemek,1,mimlendim,1,mimlenmek,2,mimler,1,Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun,1,misafir yazar,2,mucize,1,mucizeler,1,Mustafa Kemal Atatürk hakkında,1,Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz,1,mutlu olabilmek,1,mutluluk,4,Mutluluk Çok Geciktin,1,Mutluluk Paradoksu,1,Mutluysanız Böyle Kalsın,1,mutsuz aşk,1,mutsuz günler,1,mutsuzluk,2,müşterek,1,mütevazı olmak,1,Nasıl Elveda Derim,1,nasip,1,Ne Çok Sevmiştim Seni,1,Neden şaşkınız böyle,1,nefis ziyanları,1,Nefisler,1,nefret,1,Nereden Biliriz Ki?..cennet,1,nereye gidiyoruz,3,Nev i Alanına Münhasır Âlem,1,Neysem Oyum,1,nida,1,nikah,1,nimetler,1,okul,1,okumak,1,olanlar,2,olanlara anlam verememek,1,olaylar,1,Olmasa Keşkeler,1,Olmayanlar,1,on kasım,1,On üç Şehidimiz Var,1,onur,3,onur mücadelesi,1,oyuncular,1,Oyuncular 1. Bl,1,Oyuncular 2. Bl,1,Oyuncular 3'cü Bl,1,Oyuncular 4.Bl,1,Oyuncular 5.Bölüm,1,Oyuncular 6.Bl,1,Oyuncular 7. Bl,1,öğrenim. Yazılarım,1,Öğretemedim Sana,1,öğretmenler,1,Öldü Dersin Gül Güzeli,1,ölüm,8,Ölümden Randevu Alınmaz,1,Ölüme Hasrettir Yaşam,1,ölüme yolculuk,2,ölümle randevu,1,ölümler,1,Ölümün Kapısı,1,ömürler,1,Önderimiz,1,önyargılar,1,öze saygı,1,özgürlük,1,özlem,1,özlemek,1,Pamuk İpliği Sevgiler,1,Parçalandım Of Bile Demeden,1,paylaşımlar,1,paylaşmak,1,pazarlar,1,pişmanlık,3,piyonlar,1,polisler,1,profil karmaşası,1,profiller,1,Puslu Dünya,1,Ramazan Bayramınız mübarek olsun,1,Referandum,1,Reklamlardaki Gibi Olmayan Şeyler,4,renkler,1,riya,1,riyakar insan,3,riyakâr insan,3,riyâkar insan,1,roman,1,Romanımı kaybettim hükümsüzdür,8,ruh,1,ruhlar,1,ruhum,1,Ruhum Yanardağ,1,Ruhun Çırpınışları,1,ruhun zedelenmesi,4,rüya,1,Sabahları Sen,1,Sade ve Derin,1,sadistler,1,saf düşünceler,1,sahipsiz aşk,2,samsun,1,sanallık,2,sanık,1,Sanırım Her Şey Bundan İbaret,1,sapan,1,Satır Arası,1,satışlar. küçük görme,8,satranç,1,seçenekler,1,sela,1,sempati,1,Sen Yıldızlara Uzandın mı Hiç,1,senarist,1,senden bir daha,1,sendrom,1,sensizlik,2,serçe,1,sesli şiir,3,sessizliğin dinginliği,1,Sessizlik Boğar Bazen,1,sevgi,8,sevgili,2,Sevgimi Geri Ver,1,sevginin değeri,1,Sevginin Galibiyeti,1,Sevginin Nurdan Kapısı,5,Sevginin Nurdan Kapısı 1,1,sevginin ölümü,1,sevgisizlik,1,sevgiye dair,1,sevilmek,6,sevmek,7,sevmekle sevilmenin farkı,1,Seyretmek Ayrı,1,Sığdıramadım,1,sığınmak,1,sıkıntılar,2,sıradanlık,1,sırlar,1,siber alem,1,siber âlem,1,siberalem,1,simitçi,1,Simitçi Çocuk ve Hayalleri,1,sinir,1,sis,1,Site Yönetiminde Darbe Oldu,1,Sivas,1,Sizce Mutluluk Nedir,1,son,2,Son Duruş Tabiiyeti- Tevazu Erdemi,1,Son Kavşak,1,Son Merhaba Ve Veda,1,Son Söz İlahi Adalette,1,Son Şarkı,1,Son Tattır Ölüm,1,sona yaklaşma,1,sonsuzluk,1,sonu merak,1,sonuç,1,sonuçsuz sevmeler,1,sonumuza ağlamak,1,sorgulama,1,sorgulamak,1,sorular,1,sorunlar,1,sosyal olmak,1,sömürü,1,söz hakkı,1,Sözler Tükendi,1,Sözüm Hepimize,1,Stephen Ne Yapıyor Acaba?,1,stres,1,Stres Faktörleri,1,sur,2,Sur'da Bir Sabah,2,Suratlar,1,susmalı,1,sübyan mektepleri,1,Şairin Hezimeti,1,şairler.,1,Şans Mimi,1,şansızlık,1,şarkı,1,şehitler,16,şehitler var yine,1,şehitlerimiz,1,şeker bayramı,1,Şekilden Şekle,1,şeytan,1,şiddet,15,şiir oku,1,şiirler,1,Şiirlerim,169,Şiirlerim.,13,Şikayetname,3,Şikâyetname 10,1,Şikayetname 11.BL,1,Şikayetname 12.bl,1,Şikayetname 13,1,Şikayetname 14.Bölüm,1,Şikayetname 15.Bl,1,Şikayetname 16.Bölüm,1,Şikayetname 2.Bölüm,1,Şikayetname 3.Bl.,1,Şikayetname 4. Bl,1,Şikayetname 5.Bl,1,Şikayetname 6 Bl,1,Şikayetname 7. Bl.,1,Şikayetname 8. Bölüm...,1,Şikayetname 9. Bl.,1,Şükret,1,şükretmek,1,şüphe götürmez gerçekler,1,tacizler,1,talan,2,tanımak,1,tarih boyunca değişen isimleri,1,tarikatler,1,taşlar,1,tavizsizlik,1,tecavüz,1,tecavüzler,1,Tek Kişilik Kalabalık 10.Bl,1,teknoloji,1,telafi,1,Temizlik İmandan Gelir,1,tepkiler,1,terk edilmek,1,terör,12,Terör Kayseri'nin Ciğerini Dağladı,1,terör belası,1,terör laneti,1,terörle mücadele ekibi,1,Teslim Oldum Ben,1,Tetikte Ol Sevdiğim,1,Tetikte Yaşamak,1,tıkandık,1,toplum,2,toprağım,1,tutsak avazlar,1,tutunacak dal,1,tuzaklar,1,tükeniş,1,tükenmek,2,Tüketen ve Sonunda Tükenen İnsanla Diyalog,1,tüketmek,1,Tüm Öğretmenlerimize Kutlu Olsun,1,Türk olmak,1,uçak,1,uçmak,2,Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,1,umarsızlık,1,umut,3,umutlar,1,umutsuzluk,5,Uyandırmayın,1,Uyu Bebeğim,1,Uzak Dur,1,Uzak Zamanlar,1,uzaklar,1,uzanmak,1,Üç Yarım Bir Tam Eder Mi?,1,Ülkemin Her Yanında Çiçekler Açsın,1,üstü çizilmiş yazılar,1,üzgünüm,1,üzüntü,1,vahim olaylar,1,Vakitsiz Ezan,1,Varlığın da Yokluğun da Bir,1,Varlıklar,1,vatan,5,vatanım,5,vatanımda neler oluyor,1,vazgeçememek,1,veda,2,vefa,1,vefasızlık,3,vermeler,1,vertigo,1,vertigo belirtileri,2,Videolar,2,vurgun,1,Vücutlar,1,WordPress,1,Ya Hiç Olmasaydık,1,Ya Sen,1,yaftalanmak,1,Yakamozun Büyüsü...dolunay,1,yakınlar,1,yalan,6,yalanlar,1,Yalnız İnsanlar,1,yalnız kadın,1,yalnızlık,1,yanılma,1,Yanılmak Doğruya Çıkabilir,1,Yanımda Bile Uzaksın,1,yanlış kullanımlar,1,yanlış politika,1,yanlış seçim,1,Yanlışın Savunması Olmaz,1,yansıma,1,yapaylık,1,Yaradan,3,yaradılış mucizesi,1,yaradılışımız,5,yaradılışın sırrı,1,yaralanmak,1,Yaratan,1,Yaratılış Sırrı,1,yardım isteği,1,yargı,1,Yarı Açık Zindanımdayım,1,yarım,1,yarınlar,1,yaşam,4,Yaşam Denen Mucize,1,yaşam hakkı,2,yaşamak,3,Yaşamak Mutluluk Nedir? Şiirlerim,1,yaşanan zorluklar,1,yaşla gelen acılar. Yazılarım,1,Yavaşça Gelin,1,Yayınevi Sorunsalı,8,yayınlanmış,1,Yaz İçin Öneriler #Mim Etkinliği,1,yaz mevsimi,1,yazar,1,Yazılarım,144,Yazılarım.,8,yazlıklarda neler oluyor,1,Yazma Tutkusu,1,Yeni bir yıl,1,yeni umutlar,1,yeni yıl,3,Yeni Yıl Huzurlu Olsun,1,yeni yil,1,Yeniden Gel,1,yenidoğan,1,Yeraltından Notlar,1,yeter,1,yetimler,1,yıkılan umutlar,1,yıkılmak,1,yıkılmış hayaller,1,Yıkılmış Şehir Gibiyim,1,yıkıntılar,1,yıldızlar,1,Yılgın Rüzgarlar,1,yine kurbanlar,1,Yine mim gibi bir güzellik,1,yine terör,1,yirmi iki blogger,1,yitirilenler,2,yitirme,1,yoğun duygular,1,yok etmek,1,Yokluğumda Sen,1,yol bulamamak,1,yollar,1,yoruma tepki,1,yüreğim,1,yürek,1,Yürümek İstiyorum,1,zalimler,1,zaman,3,Zaman Durdu Bak Yine,1,Zaman Kavramı,1,Zaman Şahidimdir,1,zamanın kaydı,1,Zamanın Yükü,1,zamanlar,3,Zamansız Sela,1,zindan,1,ziyan olmak,1,zor insanlar,1,zorbalık,1,Zorlaştırılan İslam,1,zorluklar,4,zulüm,1,zulümler,1,
ltr
item
Ece Evren'in Kişisel Bloğu: Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür... Son Bölüm
Romanımı Kaybettim! Hükümsüzdür... Son Bölüm
Kara Pazarlar romanımın üç buçuk yıllık öyküsü.
https://1.bp.blogspot.com/-301nt0UHPOA/WMlj6BQMbAI/AAAAAAAAI2g/JzsmnFubxqkKwEiOQpMNsqQpfrqyFvPIACLcB/s1600/road-sign-1280252_1920.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-301nt0UHPOA/WMlj6BQMbAI/AAAAAAAAI2g/JzsmnFubxqkKwEiOQpMNsqQpfrqyFvPIACLcB/s72-c/road-sign-1280252_1920.jpg
Ece Evren'in Kişisel Bloğu
http://www.eceevren.com/2017/03/romanm-kaybettim-hukumsuzdur-son-bolum.html
http://www.eceevren.com/
http://www.eceevren.com/
http://www.eceevren.com/2017/03/romanm-kaybettim-hukumsuzdur-son-bolum.html
true
2595208849766120292
UTF-8
Tüm Gönderileri Yükle Herhangi bir gönderi bulunamadı Tümünü Gör Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Sil Yazan Ana Sayfa Sayfalar Gönderiler View All Tavsiye Yazılar Etiketleri Arşivler SEARCH Tüm Postalar Herhangi bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Az önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan fazla Takipçiler Takip et! THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy