Neysem Oyum...


Hayata Bakış
Kara bulutlar
Neysem  Oyum...

Hani, sevdiğine nice senelerden sonra kavuşmuşsundur da  hala yok gibi gelir sana. İnanmıştın yokluğuna da ve varlığını teyit etmen vardır sırada. Geçici zamanların, dar zamanların tüm değişikliklerine bir girer bir çıkar ya, o zaten kalıbına sığmayan ruhun... Bir türlü tek bir hal üzere olamazsın. Yanlızlığına terkedildiğinde de bir kapta çırpınan suyun yavaş yavaş durulmasına benzer ve seni oldukça zorlayan değişik çalkantılar yaşarsın. Bu evre en çetin olanıdır. Daha önceleri zaten mekanın olan yerin de keyfi kaçmıştır artık. Ben niye hep aynı yeri mesken edinemiyorum? dersin.Evin duvarları, baktığın her köşe soru sorar sana. "Nereye gittin, neden döndün?" Duvarlara sinen "Ahhh..."larının üzerlerindeki haklarıyla onlar, günlerce kıskaçlarına alıp sorgularlar seni. Sen sadece ağlarsın. O zaman değmezler artık sana. Sevdiğinden daha insaflılar diye düşünür, hayıflanırsın. Duvarların bundan başka ne faydası dokunur ne de teselli edebilirler. Duvarlar anlamaz demeyin. Üstlerine bir kat boya atsanız da anlarlar onlar sizi. Zira çamur her şeyin ham maddesi.

Tek yuva, tek kimlik gerekir sana bu yaşta. Sen ve sevdiğin hala anlamadınız mı bunu yoksa? Dünya sanki epeydir "Çık, çık sahamdan!" diye seslenip duruyor. "Yabancısın yaşama, hakkını veremiyorsun onun. O zaman ne işin var ki burada?" Çıkma zamanı yaklaştı dünya, meraklanma! Senin de her şeyin değişti, bozuldun artık. Üstünde bunca kanlar dökülüp savaşlar olmuş, hangi yaşama verilecek, hangi haktan bahsediyorsun ki? Boşversene, senden mutlu olarak göç eden olmuş mudur acaba? Sen her türlü gösteriye açık arenasın. Sana uymak da kaçmak da günah. O zaman bana üstünde olup da günaha girilmeyecek şeyleri anlatsana!

Anlara sıkışıp kalmış mutluluklardan çok, geçiciliğin, vefasızlığın, nankörlüğün acı tatlarından yandım, yandık. Kötülüğün, sadizmin egoistliğin sari hastalık gibi yayılmasına, depremlere, tufanlara rağmen, olan biten tüm olumsuzluklarda seyrine hala devam ediyorsun. Bu yıpranmaların karşılığında insanlığa ne vaadediyorsun. Söyler misin?


ECE Evren        16.04.1617 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Sevgili kardeşim, kızım.Yorumunu esirgemediğin için teşekkürler.Sevgiler canım.

   Sil
 2. Hemmen Ece abla :) Allah bizi insan eyleye demiş idim. Suretlerimiz insandır da siretlerimiz nasıldır acep...

  YanıtlayınSil
 3. Siretlerimizi az çok tarafsızca değerlendirebiliriz.Yani genel olarak başkalarının yargılarına göre mi iyiyiz ?(ki bunda aldanma payı çoktur)yoksa gerçekten mi iyi ve doğru yoldayız?İşte burada iç görümüze danışırız.O,tüm niyetlerimizi, yaptıklarımızı, amellerimizi bilir, tarafsızca ve çekinmeden doğruyu fısıldar bize.Bazen görüldüğü gibi değildir her şey.Eğer vicdanı varsa birinin sorun yoktur.Kendi cezasını da keser.Ama yargıya varmak risklidir biri hakkında.Günaha girme payı yüksektir.Bu güne kadar Allah ile kulun arasına hiç bir fani giremedi, giremez de.Sana ancak bu cevabı verebildim kızım. Suretlerimizle, siretlerimizin insanca olması dileklerimle.

  YanıtlayınSil
 4. emeğine sağlık abla gerçekten çok güzel olmuş özlemişim yazılarını...

  YanıtlayınSil
 5. kaleminize sağlık yine çok hoş bir yazı olmuş...

  YanıtlayınSil
 6. Aslinda dünya bize kirgin bir sey vaadedecek hali yok. Biz insanlar herseyi o kadar hor kullaniyoruz ki... kaleminize saglik.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım.Dünya yerine kader demeliydim.Sevgiler:)

   Sil
 7. Sanırım koca bir hiç.. Hiçliğin bile içini doldurup öyle güzel anlatıyorsun ki..
  iyi ki varsın Ece abla..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sen de iyi ki varsın canım benim.İhtiyacım var, ben yazıyorum ama,sizin övgüleriniz beni çok mutlu ediyor inan Yağmur.Sevgiler kızım :)

   Sil
 8. Yüreğiniz nasılda güzel.. Kaleminize sağlık.. :)

  YanıtlayınSil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la