Oyuncular 2. Bl


Yazlık Manzara
Oyun mekanı

Oyuncular 2. Bl

Evet zaman geçtikçe seni tanımaya başladım oyun arkadaşım. Gerçekten sen iyi oyuncuydun. İki ayrı sahnede de aynı roldeydin. Bizim oyunumuza da kendini kaptırmaya başlamıştın. Fark edebiliyordum bunu. Sanırım hevesle atılmana rağmen, başta bir soğukluk hissetmiştin. Ama gide gele alışmıştın işte. Bu defa bukalemun dönemine girdin. Gittiğinde orada, geldiğinde burada mutluydun.

Yalnız, bir sorun vardı ki, katlanılır gibi değildi. Öteki dünyandaki, pardon... yani diğer oyundaki rol arkadaşının adıyla hitap ettin bana bir gün. Ezberin seni ele vermişti. Birden buz gibi bakışlarımla karşılaştın. Savunman, havada uçuşan deterjanlı su baloncukları gibi az bir uçup patlıyor ve yüzünü ıslatıyordu. Hiç taviz vermedim. Ve o gün, senin sahneni teke indirmeye ve bir müddet sonra senaryo tıkandı deyip oyundan kovmaya söz verdim içimden.

Ben artık gerçekten senaristtim. Aslında başta o kadar masum bir oyuncuydum ki... Hayatımdaki ilk oyunumda bu kadar zorlanmamıştım. Tüm öğrendiğim hamleleri sende uygulamak mümkün değildi. Zira zeminin kötüydü. Tanıdıkça dehşete düşüyordum. Oyunu bırakasım seni kovasım geliyordu lakin yapamıyordum. Kahretsindi...
Hep gülmemi, sana tabi olmamı bekliyordun. Senaryoya ve bana tersti. Bir şeyler yapmam gerekiyordu kadın zekasıyla. Yenilmek bana hiç yakışmazdı. Kinlenmeye başlamıştım.

Artık kendime gelmem ve yazılımın içeriğini sertleştirmem gerekiyordu. En içinden çıkılması ve anlaşılması zor tekstleri yazma sürecine girdim. Vakit çoktu. İlk hareket hep benden gelecek ve o ise zamanla benim istediğim insana dönüşüp mecbur kalacaktı gerektiği gibi oynamaya. Tekstten taştığı anlarda uyarmıyor, verdiği açıklardan bir kadından nasıl etkilendiğini, zaaflarını bir bir not alıyordum. Şimdi oyun daha az yıpratıcı ve eğlenceli olacaktı. Ama sadece benim için. Bakalım başarabilip, onurumu bir nebze olsun onarabilecek miydim? Hak etmiştin zira  bunu.


Ece EVREN   


24 yorum:

 1. okudum çok beğendim yüreğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Makbule sevindim :) Sevgilerimle,güzel ve huzurlu günler dileklerimle.

   Sil
 2. Harika bir yazı ablam:) Emeğine, yüreğine sağlık:) sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol tatlı kızım.Güzellikler dileklerimle canım :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Hoşgeldiiin Kurall.Gördüğüme sevindim.Sağol :)

   Sil
 4. İlk bölümden beri merakla okuyorum Ece Ablam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol tatlı Blana'm.Daha uzatacağım onu.Yazması çok zevkli zira :) Sevgiler canım :)

   Sil
 5. Sevgili Ece teyzeciğim soluksuz okudum ve çok beğendim, yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah hoşgeldin.Bir arkadaşımız vardı Elif miydi adı.O nerelerde oğlum?O cıvıl cıvıldı.İyidir inşallah.Allah'a emanetsin oğlum.Gözlerinden öperim.Ece teyzen :)

   Sil
 6. ne kAdar okunası akıcı yazıyorsun. kalemne sağlık ece abla:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım.Teşekkür ederim.Paylaşımlarda buluşmak üzere.Sevgiler :)

   Sil
 7. Çok güzel bir yazı Ece Abla. Ellerine sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Furkan.Gördüğüme sevindim.Senin yayınlarını gmailimle paylaşırmısın rica etsem?Kimsenin paylaşımını yayın akışı hariç göremiyorum oğlum.Nedendir bilemiyorum.Sevgilerimle.Ece ablan :)

   Sil
 8. Keyifle okudum, kalemine sağlık Ece ablam. :) Ama giderek hüzün dolu cümleler geliyor sanki.

  YanıtlaSil
 9. Sert ve merak uyandırıcı.. ilk bölümden başlamalıydım/başlayacağım ama merakımdan ilk 2.bölümü okudum.

  davetinize geç icabet edebildim, kusurum affoluna.. Sevgiler

  YanıtlaSil
 10. Ne demek...Beğenmeniz mutlu etti.Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 11. Ben de güzel blogunuzu keşfetmiş oldum ve çok mutlu oldum. Yine güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle sizinle... Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Teşekkürler Kahve Yanı :) Görüşmek dileğiyle.Ben de sevgilerimi yolluyorum...

   Sil
 12. ikinci bölüm daha heycanlı geldi bana.çok başarılı.heycanla diğer bölümlere geçiyorum ece ablacım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım, yorumunu bloğumu düzenlerken gördüm. Bir ara yorum bildirimlerini alamıyordum. Sanırım o günlerde oldu. Yoksa asla cevapsız bırakmazdım seni yavrum. Okuduğun için teşekkürler. Sevgiler kızım :)

   Sil
 13. 'Savunman, havada uçuşan deterjanlı su baloncukları gibi az bir uçup patlıyor ve yüzünü ıslatıyordu.' İşte bu! Bu nasıl bir betimlemedir????? Durup durup okudummm!
  Harika!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım, ben de orasını çok sevdim, düzenlerken bir bir okuyorum yanlış var mı falan diye. Teşekkürler bir tanecik kızım :)

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la