İkinci Romanımdan Kesitler...


Roman tanıtımı,

 Evlilik Kalkanı- 2.Romanımın adı

İzmir- İstanbul Hattı


ARKA KAPAK METNİ

GÖLGELER DE SEVER
ALACA KARANLIKTA GÜNEŞİ BEKLEYEN İKİ GÖLGE,
SEVENLERİN AŞKINI KUTSAYACAK GÜNEŞ HA DOĞDU, HA DOĞACAK…
AŞIKLARIN SEVGİSİ AYDINLATIR ASLINDA HER YERİ…
AMA YİNE DE GÖLGELER BEKLER SABIRLA GÜNEŞİ…
ONLAR DA KAVUŞMAK İÇİN, TIPKI SAHİPLERİ GİBİ!
ÖNCE KAVUŞMAK, SONRA BELKİ SAVRULMAK ÜZERE…
ANLAŞILAN, SONSUZLUKTAN BAŞKA ÇARE BIRAKMAMIŞTIR BİRİLERİ…  
SAKİNİM UMMADIĞIN KADAR,
SENİN ANLADIĞIN BU HÂL, KİM BİLİR HANGİMİZE ZARAR?  

ECE EVREN 15.MAYIS.15

İstanbul-İzmir Hattı

Bazen kızım, bundan bir evvel oturduğumuz semtin çarşısına, banka işlemleri ya da arkadaşlarıyla buluşmak için giderdi. İşte böyle günlerden biriydi ve ona eşlik etmemi istedi. Değişiklik olsun, biraz ferahlarım belki diye kabul ettim… Kızım, alış verişten dönünceye kadar, cadde üzerindeki bir pastanenin önündeki masaların birinde, minik ama güzel bir koltuğa oturtup, onu beklememi önerdi. Zaten onunla koşturmam mümkün değildi, dizlerim rahatsızdı. 

          İnsanlar geçiyordu önümden, yaşlısı genci. Keyifli oluyor çoğunlukla, bu semtte yaşayan insanların genel görünümleri. Asude bir yer, bugünün İstanbul’unda bile ama belli günler dışında. Kutlamalar, aktiviteler vs. Genelde gayrimüslimlerin yaşadığı bir belde burası. Onlardan başka hatırı sayılır zenginler, solistler ve sanatçılar da oturuyorlarmış. -Bazı günler kalabalık olur –demekten kastım, semt pazarının kurulduğu günlerdi. Kurulduğu yerden başlayarak, saatler ilerledikçe, tüm sokaklar kilitlenirdi adeta o gün. Kuruluyor dediysem, o bildiğimiz kurulmalardan değil… Hani kazıklar dikilir, tenteler özenle tutturulur falan ya…  Öyle değil, sabit, üstü kapalı ve sokak numaraları olan afili bir pazar yeri anlayacağınız… İki binli yılların başlarında, biz buraya taşındıktan sonra şimdiki şeklini aldı. Biz pazara yakınca bir yerde oturuyorduk. Uzak semtlerden, hatta Anadolu Yakası’ndan bile insanların alış veriş için buraya  geldiklerini söylerdi kızım. Ne anlatıyorum ben böyle? Yazacaklarım başkaydı benim. 

          Yeşilköy’dü burası, niye saklayayım ki sizlerden? Bu romanın kadın kahramanın nerelerde yaşadığını bilmek en tabii hakkınız. Çok mutluydum bu semtte.  Aşkımızın tohumlarını, bu beldedeki bir sitenin oturduğumuz bahçe katında, bir eylülün ikisinde akşamüzeri, Erdem’in beni araması üzerine yaptığımız konuşmada atmıştık… Yıl iki bin on üç idi… Yanılmadınız, tam beş sene geçti, beni yakıp yıkarak...
Bugünlük bu kadar...

Ece Evren/06.07.2019                                   

28 yorum:

 1. Okuma alışkanlığı zayıf bir toplum olduğumuza içim acırken, okumanın ötesine geçip yazanları gördükçe acım hafifliyor... Mutlu oluyorum... Yazın lütfen, çokça yazın. Naif kaleminiz zeval görmesin. Yüreğinize sağlık Ece Hanım ��

  Ben neden sizi takipte değilim? Oysa ki, sık sık görüyorum. Çok kızdım kendime... Hemen takibe alıyorum. Sevgilerimle ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Deniz, çok mutlu oldum ziyaretinden dolayı. Ben de takip edeceğim tabii ki. Kalemimi beğenmeniz beni sevindirdi.
   Her şeyin bir zamanı vardır, o sizin için bugünmüş. Ben genelde hep birebir yaşadıklarımı samimi bir dille aktarmaya çalışıyorum. Herkes benim oğlum, kızım ya da kardeşim diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler ve sevgilerimle :)

   Sil
  2. "Geçmişten Gelen Adam" siparişi de tamam. Bir kaç gün içinde elime ulaşır. Hemen okuyacağım :) Umarım bir gün karşılaşırız ve kitabı imzalatma şansım da olur. Kucak dolusu sevgiler :)

   Sil
  3. Sevgili Deniz. Beni mahçup ettin. Çok teşekkürler. Eğer İstanbul'da yaşıyorsan buluşup kahve içeriz :) Sevgilerimle canım :)

   Sil
 2. Aaa! Hayırlı, uğurlu olsun ikinci romanın Ece'ciğim. Tanıtımı da, arka kapak metni de şahane, eline sağlık. Sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım, bu yayımlanmadı. İlki hakkında hiçbir bilgilendirme yok. Güvenip de yollamıyorum dosyamı. Sevgilerimle arkadaşım :)

   Sil
 3. Güzel bir tanıtım Ece Abla. Arka kapak metni daha da güzel :) Kısa zamanda yayımlanması dileklerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ikinci için erken. Zaten daha eklenecek çok not var. Teşekkürler oğlum :)

   Sil
 4. Artık yeni şeyler söylemek lazım Sevgili Ece.. sende öyle saklı hikayeler, öyküler var ki, hep aynı yöne bakma. Çıkar içindeki minik minik pırıltıları olan yaşam hikayelerini. Biraz masalsı olsun, acıklı da olabilir ama sonunda güldürsün ve aşk olsun. Biliyorum ki müthiş yazarsın bunları. Hadi Ece :)) <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili arkadaşım. Bir patlama devrim olacak bunu hissediyorum. Sanki dolumdayım. Beni şevklendiriyorsun. Teşekkürler Sezer'im. Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
  2. Bir şeyler yazacaktım ki aklımdakilerin zaten bir yorumda dile getirildiğini görünce patlamayı ben de bekliyorum deyip gidiyorum :)

   Sil
  3. Sevgili Fidan kızım, yorumun arada kalmış. Kusuruma bakma yavrum. Bir yorum gelmiş ona bakarken gördüm. Hatta yanında yanıtla butonu da göremedim.Senden önceki arkadaşın oradan cevaplıyorum.
   Sen de dolumdasın değil mi yavrum? İnan ben hâlâ stoktan harcıyorum. Çok can sıkıcı bir durum ama gerçek bu. Bu sene yaz depresyonum ağır geçiyor, atlatamadım henüz :(
   Dilerim o şahane yazılarını yine okuruz. Yavrunu ve seni öpüyorum. Eşine selamlar canım :)

   Sil
 5. Ne kadar keyifli bir anlatımınız var. Bir solukta okudum. Bloglarda romanlardan kesitlerin yayınlanması çok güzel oluyor bence. Hani bir zamanların arkası yarın romanları gibi... Belki bu yaptığımız çalışmalarla geçmişte kalan bu güzel yöntemi yeniden canlandırabiliriz diye düşünüyorum. Kaleminize sağlık. Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Gülhan :) İkincisini buradan parça parça yayımlamayı düşünüyorum zaten. Okunsun da :) Sevgilerimle...

   Sil
 6. Merak ederim simdi 😂. Kitap mi olacak blogda mı devam edecek Ece ablacığım 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derya'cığım, buradan devam etmeyi düşünüyorum. Arası biraz açık olacak ama. Okunduğunu bilmek beni mutlu edecek en azından. Teşekkürler canım, sevgilerimle :)

   Sil
 7. Sevgili Ece anne yine harika bir kesinti paylaşmışsın yüreğine sağlık. Arayı fazla uzatmadan yayınlasan pek hoş olur diye düşünüyorum yada bir konuda bunu listelersen daha makbul olur okurken . Bol duygular bol paylaşımlar diliyorum. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili oğlum. Sanırım yayın evleriyle işim olmayacak artık. Zira suya yazı yazmak gibi. Buradan yayınlamaya devam. Çok teşekkürler, sevgilerimle oğlum.

   Sil
 8. ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM. ROMANLARINIZI EN KISA ZAMANDA OKUMAK İSTERİM. ZİRA ÇOK DERİN VE İÇTEN YAZIYORSUNUZ EMEĞİNİZE SAĞLIK.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Fatih oğlum. Birincisi satışta, ikincisi blogda olacak :)

   Sil
 9. Güzel bir romana benziyor, herşey gönlünüzce olsun

  YanıtlaSil
 10. Ece Ablacım hayırlı olsun😊Güzel bir konusu olacak anladığım kadarıyla; devamını merakla bekliyorum 🤗❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevil kızım. Beğenmen mutlu etti beni. Sevgilerimle canım ❤

   Sil
 11. Gölgelerde sever demiş yazar, ne kadar anlamlı ne kadar derin. Ben şiirde böyle anlamlı yerleri alırım duygular yüklerim benim hayallerimin izahı olur. Sen işte burada tam bana göre bir şeyler yazıyorsun. Sevgili Ece anne okumaktan zevk aldığım kalemin ve kalemini oynatan yüreğine teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalemim ve onu oynatan yüreğim...
   Sen beni öylesine anlıyorsun ki Ersin oğlum ve gülümsetiyorsun. Sağ ol yavrum. Senin de esinlerin hep bol olsun. Sevgilerimle Ersin :)

   Sil
 12. Demek ikinci kitap geliyor.Onu da bir çırpıda okuyacağımızdan eminim :) Şimdi diğer yazılarına göz atayım :)
  Teşekkürler ablacığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım gelmiş bloğuma :) Yayımlanır mı bilmem ama ben blogda savrulsun istiyorum. Şiir ve hikaye dosyam da var Yurdagül'üm ama yayın evlerine hiç güvenim yok. Başta sözleşmede bir coşuyorlar, paralar ödeniyor,basılıyor,sonra ara ki bir bilgi edinesin... Suya yazı yazmak gibi bir şey .( Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la