Hakkımda

Ece Evren

Merhabalar

Sizlere blogumu tanıtmak üzere karşınızdayım.Ama öncelikle kendimi tanıtmam gerekir düşüncesindeyim.Ben Ece Evren; 20 ağustos 1950 tarihinde Konya'nın Çumra ilçesinde dünyaya  geldim. Etrafımda olanları farketmeye başladığım ilk günlerden beri çok dikkatli  bir yapım vardı.Babamın önemli görevi nedeniyle, çok sosyalleşemesem de hiçbir zaman insanlardan ne ilgimi ve olması gereken tarzlarına göre de sevgimi esirgemedim.Tiyatroya çok meraklıydım, ama oyunculuğa merakım vardı, olamadı.Ben de yaşadığım sürece bu yeteneğimi gereken yerlerde kullandım...Lise döneminde en başarılı olduğum dersler Türkçe- Dil bilgisi ve babamın lügat hazırlayacak kadar vakıf olduğu, haliyle bize de öğrettiği  Fransızca idi.


Ben özgür ruhlu bir çocuktum.Kendime göre düşüncelerimden taviz vermezdim.En çok Edebiyat ve Fransızca bir de Psikoloji derslerini severdim. Kompozisyon ödevlerini teslim edip,ertesi ders saatinde öğretmenimizin tahtaya kaldırıp  okuttuğu en güzel yazıların imzaları çoğunlukla bana aitti.Yazmayı çok seviyordum.Erken yaşta evlendim.Hayatın çarkına girdikten sonra, yaşadığım olayları, etrafımda ve toplumda olanları sürekli kendi bakış açıma göre değerlendirme ihtiyacında oldum.Üstlerinde düşünüp taşınıp notlar aldım. Sevgi odaklı olanlarında  kırgınlık ve kızgınlıklarımı da kaydettim..Ama dünya benim etrafımda dönmüyordu tabii ki de.. Empati kurabilme yetim Allah vergisiydi. Dinlediğim kişinin yüreğinde hissedebileceklerini tahmin ederek de  yazardım. Yakınlarımın yerine yazdığım , onların içlerini dökmelerim de vardır.Ben insan olmanın verdiği  mes'uliyetlerin bilincinde olan biriyim. Sayfamı ekonomik kullanmam gerektiği için sanki bana sorulan bir soru varmış gibisine düşünüyor ve soruyorum.

Neden blog açtın Ece?

Daha  konularına göre ayırıp, değerlendirip bir başlık altında toplayacağım yüzlerce yazım var. Ama onlara biraz ihanet edip,eşimi kaybettikten on dört sene sonra, taaa kırk beş sene öncesinden tanıdığım,uzun ve çetrefilli yollardan gelen birini,sırf sevilmeye duyduğum  zaaf nedeniyle reddedemedim..Bütün büyük sözlerimin hışmına uğrayıp aşık oldum.Ve bir kitap yazdım.Bu nedenle açtığım blogda ise bir çok değerli insan tanıdım. Amacım değişti.Zira ciddi bir aktivite olması gerekliliğini anladım..İnsan bazı şeyleri gerçekleştirdikten sonra da kavrayabiliyor demek ki..Böylelikle yazılarımı paylaşmak için AŞK alet oldu diyebiliriz ve yaşıma ağır gelen aslında bu aşkı yürütmek oldu..Herşeye rağmen yazmaktan mutluyum.

İlerlemiş yaşımın buna mani olmadığına seviniyorum.Zira ruhumun bir yerinde hala başının okşanmasını bekleyen  bir çocuk var.Ben o söylenmeye başlayınca hepsini kaçırmadan yazıyorum. Yayınları ise , ilgimi çekmeyen konular  hariç hep okurum. Gözümden kaçanların dışında okuduklarımdan  yorumlarımı hiç esirgemem. Çünkü yorumun motivasyonu etkilemede ne denli önemli bir şey olduğunu biliyorum . Yazılarımı ve şiirlerimi paylaşıyorum. İnşallah sizlere hitap edebiliyorumdur. Sağlık, mutluluk  ve huzurla kalın.                     
        
Ziyaretçi Defteri İçin Tıkla İletişim

12 yorum:

 1. Aynı şehirde doğmuşuz. :)) Benim doğum yerim de Konya. Hemşehri çıktık:)))
  sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim canım :) hemşehri olmak çok güzel. Gecenin en güzel haberi inan. Bir gün sohbet etmek nasibolur dilerim. Sevgilerimle :)

   Sil
 2. Daha uzun yıllar yazı ve şiirlerinizi okumak dileğiyle...

  Burak Ketenci

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seni görmek beni çok sevindirdi Burak kardeşim.Dikkatimi çok çekmiştin.Netten Yazar'a yazamamamın nedeni teknolojiye hiç yeteneğim ve üstelik de merakım olmayışı.Bir türlü yazar panelinden yayın yapamıyorum.Aslında Netten Yazar ilk göz ağrım.Seviyorum, bize kucak açtılar hep.Neyse, yaşımın kadını değilim.Onun için dilerim sürem vardır.Yorum için çok teşekkürler.Sağlıcakla kal değerli kardeşim Burak .Sevgilerimle :)

   Sil
 3. Ne güzel bir ''hakkımda''yazısı olmuş:)) Sizi keşfettiğime, tanıdığıma memnun oldum.Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Gülcan.Ben de memnun oldum.Birazdan daha yakından tanımaya gelirim.Sevgilerimle :)

   Sil
 4. Merhabalar.
  Yaşamın bir yerinden dahil olduğunuz blog hayatınıza, devam etmeniz dileğimle birlikte en Güzel'e emanet olun.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Recep Bey. Çok teşekkürler. Selam ve saygılarımla. Sizler de Allah'a emanet olun.

   Sil
 5. Merhaba Ece Hanım,sizi tanımak büyük bir onur.Birikimleriniz bize ışık tutmaya devam edecektir.Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Seyfettin Bey. Asıl ben onur duydum. Epeydir yazamıyorum bazı nedenlerle ama beni motive ettiniz. Yazmaya yeniden başlayacağım. Benden de size saygılar...

   Sil
 6. Ben de Konyalıyım. Çok samimi buldum sizi. İçinizden geleni bu kadar etkileyici şekilde yazıya dökebilmek de bir nimet. Eminim sizden öğreneceğim çok şey var. Hayat size en güzel kapıları aralasın. Allah' a emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Duygu. Hemşeri olduğumuza sevindim :) Son zamanlarda çok konuda susmak zorunda olduğumuz için düşünce ve duygularımı açıkça yazamıyorum.
   Bloğunuz var herhalde, hemen ziyaret edeceğim. Sizin de hayatınız sağlık ve mutluluk içinde geçsin. Çok teşekkür ederim. Sevgilerimle :)

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la