19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.


Tören,Milli Bayram
19 Mayıs Törenleri


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız  Kutlu Olsun.


Tüm cepheler dolmuştu toplarla, tüfeklerle
Yüreklerde vatan aşkı, orduda iman vardı
Kurtuluş savaşımız bu ahvalde başladı
Kurtuluşa götüren o kahraman Ata'ndı...

Mayısın 19'u Samsundan girdi vatana
Yıl 1919, 96 yıl geçmiş anlasana
Kahramandı, Ata'ndı, amacı Cumhuriyet
O gün bugündür ki, nefesinde hürriyet!

Gençliğe emanet bu, silkelenmek sadece
Ölüm hak, miras helal, reddedilmez vasiyet

Ey vatanım milletçe üstümüzde Ata'nın
Sınırlarda can vermiş, şehit olmuş yatanın
Korumaktır vazifen, değerlerini vatanın
Emanet Cumhuriyet, hıyanet affedilmez
Gaflete düşüp bir de, Ata'nı unutma sakın!
Ece Evren 20 yorum:

 1. Kıymetini bilenleriz nasıl unutalım ,onun yolunda onun izinde yetiştik,onun gibi düşünsün diye evlatlar yetiştirdik Ne mutlu Türküm dedik diyeni kucakladık.
  Harıl harıl izini silmeye çalışanlar gün gelecek sildiğimiz yol neredeydi diye kafayı yiyecekler ama şimdi at gözlükleriyle dolaşıyorlar.
  Yüreğinize sağlık Şehitlerimizin ve Ata'mızın ruhları şad olsun Bayramımız kutlu olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Hatice'ciğim,bir de ben marşları özledim.Bayramlarda radyonun sesini yükseltip, tüylerimizin diken diken olmasını özledim.Ama o zihniyetin gençleri öğretilmiş nefretle Ata'mıza hakaret ediyorlar.Çoook üzülüyorum. Sağol yorum için.

   Sil
 2. Günün birinde bu günleri anamayacak yasayamayacaksak ben blog yazmayacagim Türkiyede Ece hanimcigim. Tüm gençlerin bayrami kutlu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar erdemli ve tatlı bir hanımsın Derya'cığım.Dilerim sonsuza dek Ata'mızın kurduğu Cumhuriyet ve Demokrasimize halel gelmeden türklüğümüzle her zaman gurur duyarak yaşarız.

   Sil
 3. Türkün birlik beraberliği ne güzelmiş o zamanlar. Şimdi ne oldu bize:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah sevdicann, o ruhu uyandırmamız lazım bir an önce...

   Sil
 4. Bayramımız kutlu olsun. Coşkuyla, mutlulukla kutlayabileceğimiz nice bayramlarımız olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilerim daima Ata'mızın yolundan gider ve milli bayramlarımıza da sahip çıkarız :)

   Sil
 5. Unutturulmaya da çalışsalar, asla unutmayacağız Ata'mızı Ece Ablam. Onun yolunda büyüdük, onun yolunda nesiller yetiştireceğiz. Yüreğine sağlık Ece Ablacığım <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unutmayacağız canım.Unutturamayacaklar.Çok teşekkürler yorum için Blana'cığım.

   Sil
 6. Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz. ATATÜRK

  İnşallah herkes doğru yolun farkına varırda yoldan şaşmazlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilerim, dileriz ki öyle olacak kardeşim.Ece ablanız.

   Sil
 7. Merhabalar.
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Günün mana ve önemi ile ilgili kaleme aldığınız şiir de çok güzeldi. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Kim ne yaparsa yapsın, bu büyük ve necip Türk milletinin bayramlarını kutlamasına engel olamayacak! Bayramları belki meydanlardan söküp atabilirler, ama milletin yüreğinden, gönlünden bu değerleri söküp atamazlar.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş gelmişsiniz Recep bey.19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.Dileriz sonsuza kadar vatanımızda kutlanır ve giderek eski çoşkusuna kavuşur.Kesinlikle düşüncelerinizde haklısınız.Asla unutmayacağız, unutamayız.Bir şeyler yazdım, üzüldüm, şaşırdım,içimden Ata'ma daha layık ifadeler bulayım dedim ama öyle karışık ki kafam içinden çıkamadım.Beğenmenize mutlu oldum.Benden de selam ve saygılar.Bütün sevdiklerinizle beraber Allah'a emanet olun.Sağolun.

   Sil
 8. Bize emanet edilmiş bu Cumhuriyete hıyanet etmeden sonsuza dek koruyabilsek keşke. Gençlerimize düşen ne büyük görevler var. Onlara destek olmak da bizim ödevimiz.
  Topluca söylenen marşları ben de özlüyorum.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir şekilde destek olmalıyız.Ata'mızı seven gençler çok.Yeterki desteklensinler.Şahsen ben onun ruhunu canlandırmaya çalışan bir kaç topluluğa üye oldum, şiirlerimi paylaşıyorum.En azından bunu yapmalıyım diye düşünüyorum.Yorum için teşekkürler Makbule kardeşim.Sevgilerimle...

   Sil
 9. Ece ABlacığım, yüreğimiz sızlıyor, dün Atamızın Marmara Köşkü'nün de yıkıldığını duydum. İçim cız etti.
  Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım, maalesef evet, hedefledikleri şeylere ulaşmak için sabırsızlar.Ama dilerim bu saçmalıklar son bulur.Nice 19 Mayıslara dilerim.Allah Ata'mızın yolundan, Allah korkusundan uzaklaştırmasın.Sevgiler yavrum :)

   Sil
 10. Atamizin baslattigi yasayan istikbalimiz biraz duraksa da insallah devam edicek diye dusunuyorum. Bize nice guzel gunler hediye etmis Atamizi sevmekten hic vazgecmedik bende cocuguma boyle ogreticem :) Bayramimiz kutlu olsun, emeginize saglik Ece Hanim :)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşüncende sonuna kadar haklısın canım.Atatürk dünyanın örnek gösterdiği sayılı liderlerdendi.Allah, dilerim ki, onun onca düşmandan kurtarıp, ardından Cumhuriyeti kurduğu bu vatanda sonsuza kadar onun ilkeleriyle yaşamayı nasibeder.Sevgilerimle kızım :)

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la