Mim- Dünden Bugüne – 2019 Mim Yazıları


Kıyafet mimi
Kıyafetler, Moda       

Mim- Dünden Bugüne – 2019 Mim Yazıları

Sevgili Derya… En güzel mimlerin sahibesi o. Faal, kültürlü, güzel, çalışkan ve daha birçok özellikleri olan kızım. Onun mimini bekletemem ve derhal hazırlıklara başladım. 

Kızımdan bir şey istediğimde erteleme gibi beni kızdıran bir huyu olmasına rağmen, bugün salonda oturuyoruz. Birden televizyon ünitemizin önüne bir minder çekti, oturdu ve çekmeceyi açtı. Neden derseniz, tüm resim albümleri oradaydı. Araştırmaya başladı. Bu arada hayıflandığım, hatta üzüldüğüm bir şey oldu. Oda benim kıskançlık krizlerimden birinde yüklüce fotoğrafı yırtmamdı. Böyle ani ataklarım olurdu benim. Çok çılgın bir kadındım ben. Meğer ne kadar yanlış yapmışım…Yıl 1974. Pantalona dikkat, aslında bol paça. Spor giyinmeyi çok severdim, hâlâ da severim. Saçlar da böyleydi, ne uğraşırdım bir bilseniz... Kıvırcıktı, düzeltmek için çok vakit harcardım.


Yıl 1973, ağabeyimin nişanı 
Üstteki fotoğrafta soldan sağa, rahmetli kız kardeşim, ben, ağabeyim, rahmetli anneciğim, yengem ve rahmetli ablam, önümüzdeki benden yedi yaş küçük erkek kardeşim.. Hey gidi günler...

Kızımın; benden kurtarmak amaçlı kaçırdığı fotoğraflardan seçmesi beni umutlandırdı. Biz çok modern bir devirde yaşadık. İstediğimiz gibi mini etek de giydik, bol paça pantolon da. Ve apartman topukların üstünde dengede durmaya da çalıştık. Chanel diye bir marka vardı, Beyoğlu’ndaydı. Bir tek onu hatırladım nedense. Çok beğendiğim tarzı vardı. Eşim beni oraya götürür kıyafetler alırdı. O zamanlar mutluyduk biz. Gençtik, beğenilme endişemiz yoktu ve kendimize güvenlerimiz doruktaydı. Kıyafetlerimiz nedeniyle hiç kimse bizi rahatsız etmezdi. Yani 70 lerden bahsediyorum. 

Yıllar ve yaşlar ilerledi. Derken kızımın nişanı ve nikahı...Kızımın fotosunu yanımdan ayıramadım. O benim kıymetlim. 

Torunum ve ben. Yıl 2000

Torun sahibi olunca haliyle yaş kemale iyice ermiş oluyor. Ama spor giyim devam...Bu da yeğenimin nişanındaki kıyafetim. O bile yarı yarıya spordu. 
Vee en son iki sene önce Milas'ta Atatürk'ümüzün anıtının önünde çektirdiğim foto. 

Atatürk Anıtı/Milas

Yayın görseli alıntıdır https://onedio.com/haber/-keske-simdi-de-boyle-giyinsek-dedirtecek-52-eski-ama-etkileyici-fotograf-350621


Böylece mimin sonuna geldim.Sevgili Derya'nın mimi burada

Ona bu mim daveti için teşekkür ediyorum. Dileyen yapabilir... 
Sevgilerimle.

Ece Evren

34 yorum:

 1. heey, makbule abalı uçun kuşlar sizi mimlediiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen bakıyorum Deepcim. Bu mimden yeni çıktım. Bugünlerde çok mim oluyor ama ben seviyorum.Haber verdiğin için sağ ol 😊

   Sil
 2. Ayyyy ne güzel anılar ve fotoğraflar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Yurdagül'üm. Öpüyorum kızımı 😊

   Sil
 3. Aman Ece ablacim o resimlerdeki fistik kim tekrar tekrar baktim. Kizin da ne güzel masallah. Hemencecik yaptiginiz icin cok ama cok tesekkür ederim 😍🤩💮. Bizler gercekten istedigimizi giydik sansli bir dönemde büyümüsüz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Derya, zevkle yaptım. O günleri nasıl özlemişim. Asıl bunu fark ettim Mim için tekrar teşekkürler 😊

   Sil
 4. Merhaba Ece Anne sana bir haberim var,
  Merhaba Sayın Blog yazarı Blogunuz bir Mim etkinliğinde yer aldı. Yazar Tanışma etkinlik Mimine sizi tanıyan bir blog yazarı tarafından mimlendiniz.
  Sizinde yer aldığınız bu Mim işte burada->(
  Yazarlar Mimi ) tanışmamız için senide bekliyoruz. İlgine teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ve günaydın oğlum. Mimler alabildiğine yoğun bugünlerde. Hepiniz benim için ayrı ayrı değerlisiniz. Sıraya koydum, hepsini ve senin haber verdiğini de zevkle yapacağım. Biz birbirimiz için varız Ersin oğlum.Sevgilerimle 😊

   Sil
  2. Sevindirik oldum ben Ece anne teşekkür ederim yorumun için. Sevgi ve saygılarımla.

   Sil
 5. Yıllar yıllar geçiyor yıllar

  YanıtlaSil
 6. Ece Abla ne güzel yazmışsın. Fotoğraflarda harika çıkmış. Tam bir nostalji yaşadım ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnci'm. Teşekkürler kızım. Sevgiler sana 😊

   Sil
 7. Ne güzel fotoğraflar:))))

  YanıtlaSil
 8. amaniin hakketen de ne güzel anılar,fotograflarla birazcık nostaljik yaşamış olduk..💃 elinize sağlık efenim..✔😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Ertuğrul 😊 Evet, Derya çok güzel bir mim konusu buldu yine...

   Sil
 9. Ne kadar güzeldi o yıllar kenarından ucundan yakalasam da çok güzel ve zarifti insanlar. Saygı ve sevgi vardı. Bu kıyafetlerine de yansıyordu. Harikasınız Ece Ablacım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tigris'im, hoş geldin canım 😊 Ne güzel günlerdi gerçekten, özgür ve mutluyduk.Ödümüz kopardı birini kırarız diye. "yıllar geçti ve kirlendi dünya" mutsuz insanlarla doldu vatanım. Derdine düştü insanlar :( Çok dertliyim, susayım iyisi mi... Sevgiyle kucaklıyorum canım seni 😊 Çok teşekkürler yorumun için 😊

   Sil
 10. Bu fotoğraflar ne kadar güzelmiş. Ve çok şıksınız hepsinde de. Ben özellikle siyah beyaz fotoğrafları çok seviyorum. Bizde de var o fotoğraflardan. Ve sanki insanlar çok daha mı şıkmış o zamanlarda. Şimdilerde moda anlayışı bile bana sıradan geliyor. O zamanın fotoğraflarına bakınca çok daha şık kıyafetler görebiliyorum. Ne güzel anılar biriktirmişsiniz. Çok keyif alarak okudum yazınızı. Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Gülhan 😊 Çok teşekkür ederim bu güzel yorumun için. Aslında daha da siyah-beyaz fotoğraflar vardı ama okuyucuyu daraltmak istemedim. Hayatımın on sekizimden sonrasının özeti gibi sıralama... Erken evlenince kaçırdığım değerleri ise beş yıllık blog hayatımda hala yakalamaya çalışıyorum. Hepiniz ayrı kıymetlisiniz benim için. Senin bloğunu çok sevdim. Okuyacağım şeyler var. Kitap hazırlığın varmış. Haberimiz olunca alıp, okumak isterim.
   Ben iki bin on üçte bir kitap çıkarttım. Adı "Kara Pazarlar"idi. Ama yayıncımla problem yaşadım. Sonra yeniden anlaştık onlarla ve bir yıl önce yeni kitabım basıldı.
   "Geçmişten Gelen Adam" adında ikincikitabım. Ama gidişatı hakkında,yayınevine mailler göndermeme rağmen cevap alamıyorum :( Roman yazmak için belki biraz erkendi ama konu aşk olunca yazmak o kadar zor olmuyor. İstersen kitabımı yollayabilirim. Aslında hikaye ve şiir kitabı dosyalarım da hazır ama benimle ilgilenen yok. Kendim de takip edemiyorum.
   Başınızı ağrıttım canım. Aso'ya da selamlar. Sevgiler Gülhan'cığım 😊

   Sil
 11. Ece abla, çok farklısın. Ve çok da güzel :)

  YanıtlaSil
 12. Çok hoşsunuz Ece Ablacımm <3

  YanıtlaSil
 13. Ah ah ne güzel anılar ve kareler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözlerine sağlık Emre oğlum. Yorumun için çok teşekkürler. Sevgilerimle 😊

   Sil
 14. Günümüzde bile eskileri çağrıştıran kıyafetler üretilmeye başlandı artık. Ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Resimleriniz çok güzel Ece Ablacığım. Sevgiler! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Tuğçe kızım. Sevgiler sana :)

   Sil
 15. Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer... biz güzel zamanlarda yaşadık bence. Ben hayalimde kalan görüntulerle avunuyorum şimdilerde.
  Teşekkürler bu güzel yazı için. ⚘👍💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Sezer'ciğim. Anı olarak daha güzeller... Yaşanmış,geçmiş gitmiş. O resimlerin çekildiği günlerdeki yaşanmışlıklar resimler kadar gülücük saçmıyor maalesef. Bırakalım geçmiş orada kalsın...
   Yorum için teşekkürler arkadaşım :)

   Sil
 16. Tuğçe'm hoş geldin 😊 Kıyafette geriye dönüş hoş olur, alternatifler çoğalır, hatıralar canlanır. Fırsatın olursa sen de yapsana. Sevgiyle kucaklıyorum seni canım 😊

  YanıtlaSil
 17. Ne güzel mim olmuş. Senin albümündeki fotoğrafları görmek çok güzeldi 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Cem 😊 Bu resimler en mutlu olduğum zamanlardan. Sevgiler kardeşime 😊

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la