Bir Küçük Kasaba.


Bir Küçük Kasaba.
Küçük Bir Kasaba

Bir Küçük Kasaba.

Küçük, sevimli bir kasabada yaşarız demiştik
Kimseleri tanımasak da sen yedi kralla barışık...
Bense senden başkasını aramazdım
zaten kafam her daim  karışık...
Riyakarca arka çıktın umutlarıma
Ben hiç bir şeyi unutmadım
sense hiç hatırlamadın

Sevgiliydik sözde, uzaklardan gelen sesinle yetinemezdim ki
Aylar yıl oldu, yılları küçük sayılarla çarptık
Kayıp saatlerimizi çalan sendin!
İadesi imkansız, afsız kör günler yaşattın
Ne bir kasaba tanıdım ben, ne de yedi kralla tanışmak istemedin sen
Satır sonlarında, hep 'bu yaştan sonra' nakaratı vardı
Aklımdan, zekamdan utanmadın

Aslında bu yaştan sonra iflah olmayan sendin
Uzaklarda yaşamanın soğukluğunda dondum ben 
sen oralarda hep sımsıcaktın, hissettim
Ben caymadım, cesetlerimizi görmeden inanmam ayrılığa
Bir yaşlının genç kalbini kırdın sen
Gelişinle, bu tarihteki  duruşun yakışmadı hiç birbirine
Cayarım sanıyorsun hala, aldanıyorsun

Son nefese kadar vazgeçmem ben
bunu bilmiyorsun...Ece Evren     22.07.2016
24 yorum:

 1. Çok güzel, müthiş, yüreğine sağlık, bu arada kasaba da kasaba yani çok şirin..keşke öyle bir yerde yaşasak...:) sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. Uzun uzun düşünerek, hayal ederek okudum. Küçük bir kasabada hayaller, beklentiler ve hayal kırıklıkları,..
  Yüreğimizde, kaleminize sağlık.
  Selam-sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili kardeşim.Gerçekler umudun önünü kesecek kadar güçlü.Artık son hayal kırıklıkları.Anlamak istemedim belki baştan.Ama zaman geçtikçe, anlamaktan kaçtığım şeyleri teyit etmeye başladım.Sadece gururumu koruma çabasındayım.
   Teşekkürler yorum için.Sevgilerimle.

   Sil
 3. Müjde'ciğim.Acaba neresi orası?,hoşuma gitti, böyle bir yer olsaydı :(( Teşekkürler yorum için.Sevgilerimle canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüreğin, kalemine sağlık ablacığım

   Sil
  2. Teşekkürler Namık kardeşim , sevgilerimle...

   Sil
 4. Yine kaleminden eser dokmussun abla :) valla o kasabaya bende talibim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gel benim güzelim.Ne güzel olur birbirini seven insanlar, mutlu bir yaşam.Sevgiler kızıma :)

   Sil
 5. Ablacım yine çok güzel olmuş, kalemine sağlık, duygularını ifade edişine çok imreniyorum biliyor musun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım gelmiş, hoş geldin Feno kızım.Bugün bir anda geldi, dökülüverdi. Beğenmen çok mutlu etti.Öpüyorum kızımı.Sevgilerimle :)

   Sil
 6. Eline yüreğine sağlık o güzel kasabayı bulursak komşu komşu olalım hepimiz. Çaylar ben de kahveler müjde de akşam toplaşır kurarız bir sofra nasılsa :)
  hepimizin içi sakinliğe özlemle dolmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fikirlerin uyuşması en önemlisi.Bizler asgari müştereği yakalamış dostlar olarak, neden olmasın?Hayal etmesi bile güzel.Sevgiler canım :)

   Sil
 7. Yüreğine kalemine sağlık Ece Abla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Medine kızım.Sevgilerimle.Sana uğramam lazım, biliyorum :(

   Sil
 8. Uzaklarda yaşamanın soğukluğunda dondum ben. Çok güzel bir dize çok beğendim. Hep şiir bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 9. Bir yaşlının genç kalbini kırmak, tamir edilmesi zor bir yara ve telafisi güç bir hata gibi geldi bana Ece Abla. Sözleri vermek kolay da tutması herkesin başarabildiği bir şey değil sanırım. Kalemine sağlık, çok güzel ifade etmişsin yine kendini. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Serhat, biliyor musun, şiir yazdıktan sonra hep aklıma geliyorsun.Oğlum beğenir mi acaba diyorum.Çok teşekkür ederim.Sevgilerimle :)

   Sil
 10. Ece Ablacığım, yüreğine sağlık... Hayal etmek güzel ama hayal kırıklıkları çok acı oluyor malesef... Ben de, buralardan uzak sakin bir kasabanın hayalini kuruyorum ablacığım. Ellerinden öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah dileklerin bir gün gerçekleşir Blana canım.Sevgilerimle :)

   Sil
 11. Merhaba, ilerleyen yaşlar affetmeyi, değişmeyi, yeni baştan demeyi çok mu zorlaştırır? Sizi düşünerek sormuyorum ama şiire ithafen, yaşınız genel ortalamadan büyük olabilir ama yaşlılık ruhla ilgili ise biraz o farklı bir kavram. Sizi de bağlamıyor, öyle hissedenler düşünsün. Şiirde o kemikleşen alışkanlıklardan söz etmişsiniz.Ama çoğumuzun kaybettiği nokta inat ve ısrar oluyor aslında ilişkilerde. Yazın şehir dışında interneti de çok verimli bir şekilde de bulamadığım dönemde de yazılarınızı takip ettim. Gönlümden geçeni söylüyorum. Sizi çok tanımasam da umutsuzluk, gölgeli taraf değilde ümit ve güneşli tarafın ağır bastığı bir kişi olduğunuzu düşünüyorum. Satırlar kendini ifade ve karşındakini anlama noktasında genelde çok rahatlatırken insanı bir yer var ki göz göze ses sese çarpmadan çözülemiyor, tıkanıyor. Güzellikler, baharlar yaşayıp evire çevire onları anlattığımız huzurlu günlere.Sevgiler..

  YanıtlaSil
 12. Gözler sevdiğinin gözlerinden uzakta görmekten vazgeçer, sevgi sevdiğinden uzaktayken ihanete uğramış gibi hisseder. Benim sevindiğim ne biliyor musunuz? Hakikaten yaşadıklarımı yazıyorum. Yorum yapanların hemen hepsi anlıyorlar. Yaş meselesine gelince gerçekten karşı tarafın bahanesi olduğu için acıtıyor ki hiç öyle hissetmedim ve yaşı asla sorun yapmadım. İnatçı kişiliğimin ardında onur mücadelem var. Hayatta başıma gelen hemen her şey mücadele gerektirdi. Sanırım hayatı umduğumdan da çok seviyorum. Tahminleriniz doğru. Üstelik yazılarımı okumanız mutlu etti. Durağan bir hayatım olmadığı ve her şeyi azmimle elde ettiğim için, her ne kadar sızlanır gibi yazsam da gururlanıyorum aslında. Yazılarıma mutluluğun aksedeceği günleri ben de özlüyorum. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 13. Hayatı zorluklarla geçenler çoğu zaman hayatı daha çok sever,bu biraz zorluk değil de zorlukta neye ve kime tutunduğunla alakalı belki ondan. Azim ve yılmadan kazanılanlar ne kadar değerli ve kalıcı. Sonuç odaklı olmak iyi ama bazen de sonuç için koşarken esas lezzet ve kazanımların olduğu süreci kaçırıyoruz. Hoş sedalar bırakabilmek ve mutluluk dolu günler hepimizin dileği, yaşamak ve paylaşmak dileğimle. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni mutlu ettiğinizi bilmenizi isterim. Evet tutunduğum dal kuvvetli değil, biliyorum. Baş koyduğum bu yol biraz çetrefilli olsa da vazgeçemem. Bir tek güvendiğim şey, seneler sonra onun bana gelmesi. Çok şey yaşandı, sözler verildi. Mağlubiyet çok zoruma gider. Aslında herkesi olduğu gibi kabul etmek lazım. Bunu beceremiyorum sanırım. Değişmesini istiyorum. Sorunlar bundan kaynaklanıyor. Vakit ayırmaya değer bulduğunuz için çok teşekkürler. Sevgilerimle :)

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la