MİM-YAZ MIMI

yaz mimi, gezmek, seyahat,
           Sahil                                                  

MİM-YAZ MIMI

1. Yaz mı? Kış mı?

Bendeniz tam ağustosun göbeğinde doğmuşum. Yazı hiç sevmezdim. Ama sıcağı sevmediğimden değil... Bilirsiniz açık sözlüyümdür. Herkesin tatile gittiği her yaz, biz evde nöbet tutardık. Zaman zaman Konya'daki bağlarımıza amcamın yanına paslardı babam bizi. Anneciğim hele hiç dışarı çıkmazdı. Onca kitap deviren bir adam maalesef aktif hayatta hiçbir şeyi uygulamaz, bizim değişikliğe ihtiyacımız olduğunu düşünemezdi. Sanırım çocukluk günlerinden içime yerleşen küskünlük, şimdilerde bol bol gidebildiğim yazlıkların tadını alamamamın başlıca nedeni. O zamanlarda da kışı severdim. Kimse yağmurda çamurda dışarı çıkamazdı, ben o zaman, çıkamadığıma pek üzülmezdim. Benim için şimdi yaz-kış ve baharlar fark etmiyor. Hepsinden biraz hoşlanıyorum o kadar. Her şey zamanında güzeldir. 

2. Hayalindeki tatil neresi? Neden?

Artık hiç hayal kurmuyorum, zira o yaşı geçtim. Ama gençken çok kurar, hatta olması için elimden geleni yapardım. Son zamanlarda bende yurt dışına gitme arzusu uyandı. Yunanistan'ı görmek istiyorum.

3. Tatil hakkındaki en büyük beklentin nedir?

Sessizlik, sakin bir yaşam ve kedilerimiz.

4. Sınırsız bir bütçe, sınırsız bir yol masraf hakkı olsaydı elinde... Bunu nasıl kullanırdın?

Mümkün olursa kızımla torunuma hediye ederdim. 

5. Unutamadığınız bir tatil anınız var mı?

Var, Allah'tan bir tane var... Torunum babasıyla tatile gidince; biz de kızımla, birkaç sene üstüste bir ay geçirdiğimiz Marmaris'in Turunç beldesine gittik. Hadi dedik gecikmeden denize girelim. Bir girdim ki, su sıcacık ve ben sıcak denizi hiç sevmem. Hemen denizden çıkıp apartın sahibine mecburi bir yalan söyledik ve gitmemiz gerektiğini... Hemen suları buz gibi olan Küçükkuyu'ya yol aldık. Çok zevkliydi. Onlar zaten müşterisiz kalmazdı ama ben o hamam gibi denize asla girmezdim.

6. Yazın yapmaktan en çok zevk aldığınız aktivite nedir?

Her şeyden parça parça. Bir süre uğraşırım ama ben aynı aktiviteye sürekli yoğunlaşamam. Daha doğrusu hep aynı şeyle uğraşamam...


Mim sahibi efsunvari'ye çok teşekkürler. Ve beni mimleyen Derya'cığıma da... 
Onların linklerini verelim. 

Bir de mim sevenlerle pek sevmeyenler var. İnceleyip mimlediklerimi belirteceğim. https://www.efsunvari.com/2019/05/yaz-mimi-mim.html
https://www.deryasoyguel.com/2019/05/2019-mim-yazilari-yaz-mimi.html


https://sessizkaldim.blogspot.com/

https://www.siirlerveguzelsozler.com/

https://yasamdanyazilar.blogspot.com

https://sezerozsen.blogspot.com/

https://www.rehitu.com/

https://duvartakvimi.blogspot.com/

Hepinizin Şeker Bayramınız kutlu olsun. Sevgilerimle :)


Ece Evren/03.06.2019


52 yorum:

 1. 4. Soruya verdiğin yanıt beni benden aldı be canım.. torun ve kızına hediye edeceģın sınırsız bütçeli gezi 😍🤗
  Beni de mimlemişsin buna benzer bir mim yapmıştım diye hatırliyorum, bir bakayım yapmamışsam derhal başım üstüne 😉 mutlu ve huzurlu bayramlar canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım arkadaşım. Her şey zamanında, yazdığım gibi. Bir de hazımsızlık diye bir şey var. Bazen yaşamın oyunları insanı çaresiz bırakabiliyor. Başını öne eğip ona uyuyorsun. İnsanın kaderiyle en yakınları oynarsa kaldırılır gibi olmuyor. Çocukluk elden gittikten sonra :(( Bunu fark ettiğinde ise çoktan iş işten geçmiş oluyor...
   Sevgiler canım :) Sana da mutlu bayramlar arkadaşım.

   Sil
 2. Ben de soğuk denize hiç giremiyorum illa sıcak olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vücudumuzun direncine göre sanırım değişiyor. Benim ilk denize girişim menopoz zamanlarıma rastlıyordu Sevim Hanım'cığım. Belki ondandır :))

   Sil
 3. Çok teşekkür ederim beni kirmadiğiniz için. Ilk sorunun yaniti oldukça içimi burktu. Despot babalari da eşleri de sevmem. Kendilerini aile fertlerinin sahibi gibi görüyorlar. Sicak su anisi çok güzeldi ☺️. İnşallah daha nice keyifli tatiliniz olur. Şimdiden iyi Bayramlar 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Derya'cığım. Çocukluk bir daha geri gelmediği gibi, sonraki yaşamımıza da sıkça imzasını atıyor :( Ben teşekkür ederim davetin için canım. Sana ve ailene de mutlu bayramlar 😍

   Sil
 4. Güzel bir mim olmuş
  Mutlu Bayramlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Sibel. Çok teşekkür ederim. Sana da iyi bayramlar canım, sevgilerimle :)

   Sil
 5. MİM İÇİN TEŞEKKÜRLER, RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Fatih oğlum. Ailecek size de güzel bir bayram dilerim :)

   Sil
 6. Demlenmiş bir mim yazısıydı. Keyifle okudum Ece ablacığım. İyi bayramlar diliyorum 😍🌷🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım kızım. Çok teşekkür ederim. Sana ve ailene iyi bayramlar diliyorum. Sevgilerimle 😍

   Sil
 7. Güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle.iyi bayramlar.
  Akşam bi çay içmeyi unutmayın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum Bi Çay. Her paylaşımını görünce zaten kızıma "Hadi bir çay yapsana diyorum 😍"
   Size de mutlu ve huzurlu bir bayram dilerim...

   Sil
 8. Sevgili Ece Anne mim çok gerçekçi ve üstelik aynı ülkeyi ziyaret etmek istiyoruz umarım banada nasip olur bir Yunanistan gezintisi fakat benimkisi tatilden daha çok ama yinede gezsemde kafi gelirdi umarım bir gün gerçek olur. Yüreğine kalemine sağlık yine güzel keyifli bir yazı okudum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili oğlum. Aynı ülkeyi görmek istiyormuşuz demek ki 😍 Hoşuma gitti bu. Survivor izledikten sonra bu isteğim iyice arttı. İnşallah gidebiliriz. İyi bayramlar Ersin oğlum. Gözlerinden öpüyorum.

   Sil
 9. Beni de mimlemişsiniz; teşekkürler. En kısa sürede yapmaya çalışacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Recep Bey. Kim bilir neler yazarsınız, doğrusu merak ediyorum. Güzel bir bayram dileklerimle...

   Sil
 10. Çocukken bizi kıran, üzen şeyler kaç yaşımıza gelirsek gelelim bir yerlerden bizi yaralamaya devam ediyor.Ne tuhaf.
  Mutlu Bayramlar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Mehtap kızım. Çocukluk çok dikkat edilmesi gereken bir dönem. Yaşadıklarımız, sonra yaşam şekline dönüşebiliyor ki, bu çok tehlikeli... Tabii tersi de tercih nedeni.
   Mutlu bayramlar yavrum :)

   Sil
 11. Ben de su çok soğuk olunca giremem denize :)
  Mutlu bayramlar ablacığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım, hepimizin vücuduna göre oluyor demek ki tercihlerimiz. Mutlu bayramlar yavrum. Sevgiyle kucaklıyorum seni 😉😍

   Sil
 12. ÇOK GÜZEL BİR MİM YAZISI OLMUŞ. ECE ANNE BENİM YAZIMA DA GÖZ ATMAK İSTERSENİZ BLOGUMDA SİZİ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIM. ÇOK TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki Fatih oğlum. Şimdi bloğuna uçuyorum 😍

   Sil
 13. yunanistana bizde gitmek isteriz,tarihi yerleri gömek gezmek güzee bizcwe de..yaz kış insanı şaşıtıyo,yaz geldiğide "öff ne kadaa sıcak" deriz,bu sefee kış gese "ıvvv ne kadaaa soğuuk" deriz,bi ortasını tutturamayız..🙂 elinize sağlık güzee mimdi..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Ertuğrul kardeşim. Mesela şimdiden "aman ne sıcak" demeye başladık bile 😍 Seni mimlerdim ama yapmayı sevmediğini düşündüm. Okuyup yorumladığın için çok teşekkür ederim. Ailecek güzel bir bayram geçirmeniz dileklerimle kardeşim :)

   Sil
 14. Sakin bir yaşam, huzur, kedilerimiz...gerçekten başka dileğim yok benim de:) bak en ufak bir şeyde kendini değil evladını, torununu düşünüyorsun keşke her anne böyle olsa ama olması gereken bu zaten. Mutlu bayramlar canım, sevgilerimi bıraktım.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili kardeşim. Kafam o kadar vatanımla meşgul ki, bilgisayarımın kapağını bile açmadım. Hadi bloğum öksüz kalmasın dedim ve bugün bakayım dedim. Yorumunu gördüm. Sakin ve güvenli yaşam istiyoruz tabii ama huzur verilmiyor ki :((
   Geçmiş bayramın kutlu olsun canım. Sevgilerimle:)

   Sil
 15. Her mevsim zamanında güzel sözü anlamlıydı. Çünkü insan kafa olarak kendisini o mevsime hazırlıyor ve tadını çıkarıyor galiba. Küçükkuyudan bahsetmeniz hoşuma gitti, bir çok yazımı o civarlarda geçirdim, gerçekten de denizin suyu buz! Tabi sıcacık seven de var, onlar daha güneye inebilirler. Çok güzel bir mimdi, yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Duo Diyet. Soğuk deniz suyu, canlandırıyor insanı :)

   Sil
 16. Sevgili Ece anne mim etkinliğine davetine icabet ettim bu yorum mimin hazırlandı ve yayınlandı bildirmek içindi okumak istersen burada Mim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç gün dinlendim oğlum. Hemen bakıyorum. Davetimi kabul ettiğin için çok teşekkürler :)

   Sil
 17. En yakın zamanda bence bir yurt dışı yap 😀 mim için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Cem. İnşallah diyelim. Tabii önce pasaport lazım :)

   Sil
 18. Ece Ablacığım, kalemine sağlık. Dediğin gibi her şey zamanında güzel gerçekten de..
  Dilerim Yunanistan'ı gezer bizlerle de blogun aracılığı ile paylaşırsın. Çok isterim bunu. :) Güzel günler diliyorum, kendine çok iyi bak! ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yunanistan'a ancak kızımın eşliğinde gidebilirim Tuğçe'm. Yakınlarda görünmüyor. Çok teşekkür ederim. Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
 19. Merhabalar.
  Her mevsimin kendine has güzellikleri var. Mevsimlerden İlkbahar ile Güz mevsimini yaz ve kış mevsimlerine tercih ederim. Yaz mevsimini de tatil mevsimi olduğu için (sanki ömrü hayatında bir kez bile olsun tatil yapmış biri gibi) severim. Yunanistan'da gerçekten çok güzel bir coğrafya, gezip görmek lazım.

  Güzel bir mim okuduğumu söyleyebilirim. Ancak, ben ne mim sorularına cevap vermeyi, ne de bir başkalarını mimlemeyi hiç sevmiyorum. Bu nedenle pek mim paylaşımlarına katılmam.

  Geçmiş Ramazan bayramınızı kutlar; sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim. Her şey gönlünüzce olsun. Allah'a emanet olun. Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Recep Bey. Ziyaretiniz için çok teşekkürler. Bilgisayara girmek bugünlerde hiç içimden gelmiyor. İstanbul seçimleri beni koyu koyu düşündürüyor. Dilerim hakkımızda hayırlısı olur. Hiçbir şeye güvenim kalmadı artık. Vatanım her yönüyle çok karışık.
   Ben de sizin geçmiş bayramınızı kutluyorum. Selam ve saygılarımla...

   Sil
 20. Kızınız ve torununuz sizden yana şanslıymış.
  Sınırsız bütçe hayali olsa da, belli ki sevginizi sınırsızca hediye etmişsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgim sınırsız, sadece onlara değil, herkese ve dilerim herkes sevgiden nasibini alır ve kötü, istenmeyen olaylar olmaz. Çok teşekkür ediyorum...

   Sil
 21. Seninde bayramın kutlu olsun ablacığım. Keşke hep tatil olsa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Beyda kızım. Çalışanlar için evet 🙂 Sevgiler kızıma...

   Sil
 22. aaa ben de varım listede harika teşekkürler sevgiler

  YanıtlaSil
 23. Evet canım. Ben sizi unutmadım, davete ben de çok seviniyorum. Sevgilerimle 🙂

  YanıtlaSil
 24. Teşekkürler Lerzan kızım. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 25. Ece Ablacığım nasıl keyifle okudum yazını, anlatamam. Senin yazılarını okumayı seviyorum. Bence senin yazılarının mevsimi yok, yani her mevsim okunur, her mevsim başka bir tat bırakır. Affına sığınarak ben de blogumda bu mimi cevapladım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili oğlum. Bu mimi okuman beni çok sevindirdi. Neredeyse unutmuştum :) Yazılarım için kullandığın övgü dolu sözlere çok teşekkür ediyorum. Hemen mimine bakacağım. Sevgilerimle oğlum :)

   Sil
 26. Ece abla uzun zamandır bloglara girip okuyamıyordum. Facebook blog yazarları Türkiye grubunda senin paylaşımını görünce hemen okumak istedim. Mim yazılarını okumayı ve mim yazmayı ben de çok seviyorum. İnşallah bu mimi ben de yapabilirim. Mim yazın harika olmuş kalemine sağlık. Sıcak denizi ben de hiç sevmem. Tercihim Çanakkale tarafları.. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Saadet, demin de ben senin bloğundaydım. Face'de yayınlarımı onaylıyorsun, bildirim geliyor. Çok teşekkür ederim. Mimi biraz zaman geçti yapalı ama tazeliğini koruyor. Güzel konusu vardı. Sen de yaparsan zevkle okurum.
   Tekrar teşekkürler. Sevgilerimle canım :)

   Sil
 27. Keyifli bir mim yazısı olmuş. Ece abla seni Çağrı(Suskumru) vesile ile tanımış oldum. İnsanın kendine yaptığı en büyük kötülük hayal gücünden mahrum yaşamak. Bu konunun yaşla ilgili yok ancak yaşadığımız coğrafya ve birazda zorlu bir çocukluk, gençlik süreci bunları ilerleyen yaşlarda baltalıyor bu aşikar. Ama yine ve yeniden hayal etmemiz gerektiğine inanıyorum. Sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısın yavrum. Hayal kurmak yaşam sevinci demek :)
   Teşekkürler yorum için. Sevgilerimle :)

   Sil

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak için kelimeni yaz ve ENTER'la